Skocz do zawartości

Centralny zamek: dodatkowe siłowniki


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

W moim Kaziutku mam centralny zamek, ale tylko w przednich drzwiach ;)

Widziałam, że na Allegro można dokupić dodatkowe siłowniki (potrzebuję do tylnych drzwi oraz klapy bagażnika).

 

Mam w związku z tym 3 pytania:

 

1. Czy kupując siłowniki muszę zwrócić na coś uwagę?

W opisach aukcji podawany jest np. udźwig siłownika. Jaki udźwig mi wystarczy?

 

2. Czy montaż ich jest bardzo skomplikowany?

W podtekście pytam, czy średnio uzdolniona technicznie kobieta* http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif potrafi sama to ustrojstwo zamontować?

Bardzo ładnie proszę o jakieś linki do manuala, najlepiej ze zdjęciami http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif

;)

 

3. Ile policzy sobie za montaż fachowiec?

 

Nie wiem czy to istotne, ale dodam, że mój central połączony jest z autoalarmem.

 

---------------------------------------------

* średnio uzdolniona technicznie kobieta: rozróżnia śrubokręt płaski od krzyżakowego lub rurkowego, wie co to plus i minus w prądzie, w razie potrzeby coś zlutuje :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem jak to jest w Kadett-cie ale sam robię to u siebie w Vectrze.

Żeby dostać się do siłownika trzeba:

-zdjąć korbkę od szyby

-zdjąć tapicerkę z drzwi (3 wkręty i kilka albo nawet kilkanaście zatrzasków)

-odpiąć cięgna od klamki zewnętrznej i rygielka w drzwiach

-odkręcić zamek (3 śruby na klucz torx 40)

Później można wysunąć zamek tak żeby odkręcić śruby z siłownika w liczbie 2.

Czy jest to skomplikowane? Oceń sama ja to robiłem po raz pierwszy w życiu i sobie poradziłem a mechanikiem nie jestem.

 

A zamek masz fabryczny czy dokładany przez kogoś wcześniej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie wiem czy zamek jest oryginalny i po czym to rozpoznać...

Do jutra wieczorem auto jest w warsztacie (przednie kółko "się urwło temu misiu" http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/kwasny.gif ), więc do tego czasu niczego nie sprawdzę.

 

Na szczęście twój opis nie wygląda skomplikowanie ;)

Nadal jednak nie wiem jak powiązać siłownik z zamkiem, tzn. jaki kabelek gdzie wetknąć...

 

[ Dodano: Pon Lut 25, 2008 11:06 ]

Jeszcze w kwestii rodzajów siłowników: widziałam, że są one typu master i slave.

Stosując analogię do komputerów (moja działka :( ) wnioskuję, że powinnam kupić 3 slave'y.

Czy tak? No i jaki udźwig powinny mieć...

 

[ Dodano: Pon Lut 25, 2008 11:13 ]

Acha! Nie napisałeś jak toto podłączyć do centralki, którędy pociągnąć kable itp...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są one typu master i slave

Zgadza się... mastery to te które otwierają pozostałe drzwi (czyli np w drzwiach kierowcy i pasażera z przodu i ewentualnie klapa bagażnika) zazwyczaj 5 przewodów mają.

jak toto podłączyć do centralki

Dobrze by było mieś jakiś schemat połączeń elektrycznych. Jeśli masz fabryczną instalację i sterownik to może gdzieś mam nawet schemat elektryczny. Jeśli był centralny w tylnych drzwiach to sprawa jest prosta, bo w tylnych drzwiach powinny być wyprowadzone kable. Trzeba by je tylko odpowiednio połączyć. Jeśli wiązki nie ma to będzie trzeba poprowadzić kable.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli masz fabryczną instalację i sterownik to może gdzieś mam nawet schemat elektryczny.

Nie wiem, czy instalacja jest oryginalna, ale schemat i tak mógłbyś mi podesłać - lepszy jakikolwiek, niż żaden. Może przynajmniej zorientuję się jak toto działa :( Mój adres: [email protected]

 

Jeśli był centralny w tylnych drzwiach to sprawa jest prosta, bo w tylnych drzwiach powinny być wyprowadzone kable.

Tego też nie wiem, będę mogła sprawdzić dopiero pojutrze. Może faktycznie na wyrost się martwię...

 

Trzeba by je tylko odpowiednio połączyć.

No właśnie jak podłączyć te 5-wiązkowe??? Mam nadzieję, że schemat mi wiele wyjaśni...

 

Jeśli wiązki nie ma to będzie trzeba poprowadzić kable.

Tyle się domyślałam ;) ale KTÓRĘDY???

 

Z wyjaśnień o masterach i slave'ach zrozumiałąm, że mastery montuje się tam, gdzie zamek można otwierać też z kluczyka, czy tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy instalacja jest oryginalna, ale schemat i tak mógłbyś mi podesłać - lepszy jakikolwiek, niż żaden. Może przynajmniej zorientuję się jak toto działa

Jako informatyk (jak i Ty z tego co rozumiem ;) ) nie miałem problemów z rozczytaniem schematu. postaram się pamiętać żeby poszukać wieczorem.

loozack napisał/a:

Jeśli wiązki nie ma to będzie trzeba poprowadzić kable.

Tyle się domyślałam :( ale KTÓRĘDY???

U mnie w Viki idzie wiązka wzdłuż progów.

Z wyjaśnień o masterach i slave'ach zrozumiałąm, że mastery montuje się tam, gdzie zamek można otwierać też z kluczyka, czy tak?

Dokładnie tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jako informatyk (jak i Ty z tego co rozumiem ;) )

Dobrze rozumiesz, witam kolegę po fachu (tak stricte, to ja koder jestem) http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

W takim razie czekam niecierpliwie na obiecany schemat i w weekend się za to zabieram ;)

Będę też naprawiać otwieranie szyberdachu (teraz można go jedynie uchylać) wg instrukcji znalezionych na tym forum :(

Trzymajcie więc za mnie kciuki, a ja nastawiam się na pozytywne myślenie http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif

 

Acha, jeszcze tylko powiedz jaki uciąg mają mieć te siłowniki: takie 8kg wystarczą, czy mocniejsze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uciag: jak najwiekszy. Z reszta polowa aukcji na allegro o niebotycznym udzwigu silownikow to sciema marketingowa, ale im silownik ma wiekszy udzwig tym lepiej. Dlaczego? Dowiesz sie podczas mroznych dni :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności