Skocz do zawartości

Jak zdemontować alternator w Combo C 1,7CDTi


Gość sisk1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość KaKa13_duck

Bardzo tempo chodzi na tym kolnierzu. Okolo 5mm góra dół . Sprobuje jutro. Dzis już nie dałem rady. Szybko robi sie ciemnio

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KaKa13_duck

Wszystko poszło gładko. Wystarczyła mała łapka i wyszedł. Żeby było wygodniej go wyjąć spuściłem płyn i zdjąłem dolny wąż z chodnicy... Teraz do regeneracji... Czy musowo wymieniać to uszczelnienie na pompie wacum? Nie chodzi już o koszta tylko jak rozmawiać z panem serwisantem :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość KaKa13_duck

trochę zeszło zanim się zebrałem. Pokrótce opisze co i jak:

1. odepnij aku

2. odepnij podciśnienie oleju

3. ja spuściłem płyn chłodniczy po to żeby mieć więcej miejsca żeby wyciągnąć altka

4. odkręciłem 3x T25 żeby zdjąć plastikową osłonę

5. zdjąłem gumowego węża z chłodnicy żeby mieć więcej miejsca

6. klucz 15 i napinam napinacz żeby zdjąć pasek, następnie 12 i odkręcam 1szą śrubę trzymającą altka

7. Wypinam wtyczkę odchodzącą od miski olejowej, zdejmuję gumowy wężyk olejowy oraz ten pleciony klucz 13 lub 14 nie pamiętam

8. 2 x 14stka po to żeby odkręcić długą dolną śrubę trzymającą altka.

9. 13stka żeby  odkręcić mase

10. zostaje wtyczka z plusem do wypięcia, u mnie koloru zielonego

11. i w taki sposób  małym manualem wychodzi altek

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

Edytowane przez KaKa13_duck
za duży plik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KaKa13_duck

Tylko jest 1 mały problem, altek po regeneracji na stole u mechaniora wzorcowo pokazuje 14v a u mnie nadal 11,6v :/ Pytanie z czym może być problem, posprawdzam wszystkie bezpieczniki, wyczyszczę kabelek od masy bo jest przyrdzewiały, mam pytanko dotyczące zielonej kostki. jakie napięcie powinien pokazywać multimetr jeżeli podepnę aku i przekręcę zapłon...może to coś z kostką...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KaKa13_duck

Nie wiem czy ma to coś wspólnego z tym że gdzieś zapodziała mi się nakrętka od masy, jest większa i obudowana plastikiem, nakręciłem zwykłą nakrętkę...Jutro będę miał czas to popatrzę co jest nie tak. Macher od  alternatora wspominał  żebym naładował dobrze akumulator...tylko zastanawia mnie fakt po co...jaki to ma wpływ na altermator

chodzi konkretnie o tą nakrętkę

aaaa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności