Skocz do zawartości

Vivaro 1.9 i wymiana panewek


Gość AU_Robert

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wielu ludziom się tak na forum zdawało.

A tu błędu nie było a czujnik był felerny.

Podczas odpalania sterownik dostaje sygnał z czujnika wału i on w benzynie podaje sygnał na pompę aby zaczęła pracować.

Jak w dieslu ?

Dokładnie nie wiem ale myślę że podobnie.Czyli czujnik wału może blokować wszystko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AU_Robert
4 godziny temu, adam1954 napisał:

Wielu ludziom się tak na forum zdawało.

A tu błędu nie było a czujnik był felerny.

Podczas odpalania sterownik dostaje sygnał z czujnika wału i on w benzynie podaje sygnał na pompę aby zaczęła pracować.

Jak w dieslu ?

Dokładnie nie wiem ale myślę że podobnie.Czyli czujnik wału może blokować wszystko

 

DSCF1703_1.jpg

 

 

Masz na myśli ten czujnik ?

Dodam że przy próbie uruchomienia podaje prędkość obrotową wału więc uważam że jest OK

Ale sprawdze.

Dziś po sprawdzeniu filtra, zaworu regulującego i testach ,:

Czujnik Ciśnienia CR  OK

Filtr OK

Przewody OK

Niestety ciśnienie o.0  podczas próby uruchomienia 1.8---3.6---5.4 po wyłączeniu rozruchu spada do 0.0

i nic z tego.

Sprawdzone na 2 pompach -------czyżby dwie pompy nie działały ?? poprawnie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AU_Robert

Nikt nie ma pojęcia jak sprawdzić ten silnik ???

Skoro czujnik wału, ciśnienia i camshaft jest OK

Elektrozawór też to co pozostaje

Przy którymś z kolei odpalaniu na sprey ciśnienie skoczyło ponad 60 bar ale zaraz spadło.

Czyli mniemam że pompa powinna być ok ?

 

 

 

 

Edytowane przez AU_Robert

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmień wtryski. Albo po kolei każdy z nich zaślepiaj aby znaleźć wadliwy. Uważam, że któryś z nich jest zacięty w pozycji otwartej i całe paliwo leje w gar przez niego - stąd pompy nawet podmieniane nie są w stanie wytworzyć ciśnienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AU_Robert
W dniu 18.06.2018 o 17:45, ArKos napisał:

Podmień wtryski. Albo po kolei każdy z nich zaślepiaj aby znaleźć wadliwy. Uważam, że któryś z nich jest zacięty w pozycji otwartej i całe paliwo leje w gar przez niego - stąd pompy nawet podmieniane nie są w stanie wytworzyć ciśnienia.

Podpiełem 4 inne wtryski do cr i wtyczki. Nie wkładając do głowicy. Nadal ciśnienie max 5.4bar i ani kropelki paliwa z wtrysków.

Narobiło sie troche zniszczeń bo już miałem dość, więc teraz czekam na części. Jak coś wykminię to napisze bo jak widze nikt nie wie nic nowego. Więc szkoda drążyć ten temat.

Dzięki i tak

 

 

 

W dniu 18.06.2018 o 23:25, wojtekcichy napisał:

pokazuje wogule synchronizacje w blokach?

zainstaluj opcoma i zrob logi, popatrzymy i moze cos wyjdzie

 

W logu Delphi pokazuje podczas uruchomienia "synchronized" więc raczej nie w tym jest problem.

 

 

Edytowane przez AU_Robert

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to się nazywa wdzięczność... Kilka osób próbuje pomóc, angażuje się, a kolega ma rozwiązany problem i pomagającym kij w plecy. Innym czytającym z podobnym problemem też. Super podejście, pogratulować.

Na przyszłość nawet nie zakładaj tematu z problemem, bo postaram się, żeby wyleciał w kosz. Brać to się bierze, ale dać to już za wiele?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności