Skocz do zawartości

Czym diagnozować Vivaro 1.9 dti 2002 r


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nowosolanin77

Witam serdecznie wszystkich kolegow ! Mam pare pytań . mam vivaro 1.9 dti 101km 2002r . problem ze czesto gesto jak ruszam brak "mocy" dopiero jak wdrapie się na 1500 obr. idzie jak burza. Jak to diagnozować ? Tak normalnie na biegu jałowym czy lepiej w trakcie jazdy ? I pytanie za sto punktów czym to robić ? Słyszałem o jakiś opkach .obd , clipach interfejsach o innych cudach .Wiem ze vivaro nie jest skory do "współpracy" więc prosze o pomoc. Potrzebuje diagnozować niby proste rzeczy prace silnika , przepływomierz , egr, jakieś czujniki . Nie potrzebuje do programowania , czip tuningow itd. Oczywiscie koledzy prosze o jakieś w miare możliwości tłumaczenie jakie urządzenie co potrafi i oriętacyjny koszt. Z gory serdecznie dziękuje . pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolei inne pytanie.

Znalazłeś forum -fajnie.

Ale dla czego nie czytasz regulaminu.?

Nawet nie pokwapiłeś się wpisać do wyszukiwarki google  twojego tytułu tematu.

Ja to zrobiłem i wyświetliło mi się 

Przypuszczam że znajdzie się jeszcze kilka innych.

Po co pisać następny temat o interfejsie jak można poszukać na forum i po prostu się dołączyć swoim postem?

Jesteś nowy więc na razie odpuszczam  ale następne tematy proszę pisać tak jak każe to robić regulamin https://forum.opel24.com/forum/5349-regulamin-forum/

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś kolega chyba nie bardzo reaguje na słowo pisane - ja mu dałem czas na określenie się - napisał post w Adamie - był tam - ale bez odzewu.

Poczekam jeszcze do wieczora i ewentualnie wrzucę temat do kosza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nowosolanin77

Do kolegi adam1954 kolego od dwóch dni męcze wujka googla i czytam takie mądrości o diagnozie vivaro ze hej. Postanowiłem sprawdzić w opel24 ale widze ze koledzy są jacyś bardzo nadpobudliwi z kolegą rafałgrzegorz .  Zaczołem pisać raczej przepraszać kolege rafałgrzegorz ze faktycznie sie pomyliłem z trafnością i zamiast do vivaro napisałem na adamie ale jestem tu pierwszy raz normalna w swiecie pomyłka ludzka to czytam dygresje ze regulamin przeczytaj. Czytam drugi temat na vivaro to kolega adam1954 śle przeczytaj regulamin a kolega rafałgrzegorz odgraża się ze " dalem mu czas do wieczora. żeby się okreslił . Wiesz był i nic nie zrobił - wieczorem do kosza" Zaczolem pisać tam na adamie te przeprosiny dla rafałgrzegorz i zapytać go jak to zmienić ale nir zdąrzyłem - mam takie coś jak rodzina wiedzą koledzy co to znaczy ? Są pewne obowiązki mam dwojke małych dzieci chciałem tylko je ogarnąć i usiaść do tematu. Jacie kręce koedzy dleczego tak skoczyliście na mnie myslałem ze mamy sobie jakoś pomagać po są chyba takie fore a nie opierdzielać gościa który jest tu raptem parę godzin. Wam też mie zdażyło sie poprostu pomylić ????? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bo tu coś takiego występuje a ty rejestrując się na forum zaznaczyłeś że się z nim zapoznałeś.

Ty wpadasz na forum i chcesz odpowiedzi już i zaraz - ale wybacz nie jesteś sam.

Interesujące cię tematy już występują i inni koledzy jakoś nie robią problemów.

Następna kwestia pisanie tematu w odpowiednim dziale - dlatego chcemy coś więcej wiedzieć by jak najbliżej poznać problem  - nie mówiąc już o modelu auta - więc w opisie problem zapisany w adamie a ty jesteś właścicielem Vivaro.

Właśnie nie dawno kolega Adam spędził mnóstwo godzin by usunąć śmieci i powtarzające się tematy na forum dlatego staramy się porządkować na bieżąco.

Byłeś przeczytałeś więc czekam na twoją reakcje.

 

A' propos - te śmieci też zostaną usunięte z tego tematu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt cię nie obraża.

Nikt nie naskakuje na ciebie.

Po prostu pilnujemy aby był porządek na forum.

Każdy ma jakieś obowiązki.

Weź pod uwagę że my też.

Ale ty po sobie sprzątał nie będziesz a musimy to zrobić ja i Rafał.

A nie jesteś jedyny któremu trzeba tłumaczyć jak działa forum.

Więc nie być przewrażliwiony i po prostu dostosuj się do reguł panujących na forum i będzie dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam żeby kolega spróbował wpisać w naszą szukajkę  to się wyświetlą wszystkie opcje odnośnie skanerów do Vivaro.

A programy to chyba Op com, Opel tech itp - ja tu specjalistą nie jestem ale Adaś już bardziej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż różnie piszą czym zdiagnozować.

Ja bym podjechał do kogoś kto ma Opcoma i sprawdził jak obsłuży twojego Vivaro.

Mało jest właścicieli Vivaro na forum którzy coś więcej o nim potrafią powiedzieć.

Poczekajmy na wojtekcichy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności