Skocz do zawartości

Corsa C 1.2 2001r.Nie działa klimatyzacja.


Rekomendowane odpowiedzi

Heniek dla czego jeszcze nie zmostkowałeś czujnika?

Tam masz brązowy, czarno-biały i brązowo biały.

Posiłkuj się tym 

 

Masz opisane jak mostkować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzisiaj się zabiorę za sprawdzenie tego czujnika.Wczoraj było święto to żona by mi głowe urwała że grzebie przy samochodzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjechałem do serwisu odległego o 18 km.Zrobili próbę szczelnosci w jednym miejscu był wyciek.Po usunięciu i napełnieniu klima działa .Tak jak pisałem same sprawdzenie zaworu nie rozwiązało by sprawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2018 o 19:41, henryk10 napisał:

Wizyta w serwisie klimy.Instalacja szczelna pełna.Gość stwierdził że jest to sprawa elektryki

Czyli to co pisałeś w pierwszym poście to znaczyło by że trafiłeś na partacza?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy partacz to bym nie powiedział.Gość zajmuje się klimatyzacją i chłodnictwem.Jego zajęcie to usuwanie awarii w sklepach i lokalach gastrononicznych, Znajomy mi polecił ten serwis i faktycznie znają się na robocie.Na dzień dobry auto przechodziło próbę szczelnosci .Pracował szef i pracownik.Do dyspozycji mieli dwie maszyny.Co godzine wjeżdżały dwa samochody.Chyba że ktość  miał poważniejszą usterkę to był umawiany na inny termin.Także wam koledzy więcej głowy nie będe zawracał.Wasze informacje mi się przydadzą bo człowiek całe życie się uczy .Jeszcze raz dziękuje za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może nie wielki partacz ale jak sam widzisz źle sprawdził szczelność.

Ale w sumie jesteśmy ludźmi więc pomyłki się zdarzają:D

 

A na zakończenie tematu napisz jakie teraz masz ciśnienie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 29.05.2018 o 23:02, adam1954 napisał:

Według schematu zasilanie idzie z bezpiecznika F31 przez złacze X11 do pinu 30 i 86 w przekaźniku.

W przekaźniku pin 85 idzie przez złącze X11 (pin 5 ) do sterownika silnika pin 30

Jeżeli sterownik zasteruje przekaźnikiem  to na nim na pinie 87 powinien pokazać się prąd  zasilający sprzęgło sprężarki pin B we wtyku sprzęgła .Pin A to masa.

2018-05-29_225929.png

2018-05-29_225912.png

X11.png

Umiejscowienie X11.png

Witam, mam problem z instalacja w mojej corsie z kostka 9 pin co kolega  wcześniej pokazal, i szukam gdzie poszczególne przewody idą, jak by mi któryś kolega napisał jak nazywa się to zlacze bardzo by mi to ułatwiło. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności