Skocz do zawartości

Z16XE musi brać olej


Gość sawo29

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie Takie opinie krążą po necie.To bzdura Mój brał ok 0,4l na 1000Km jak dobrze pogoniłem to lepiej Teraz na 1000Km wziął 0,00l A dlaczego?

Kompleksowa regeneracja głowicy( uszczelniacze docieranie zaworów prowadnice były OK)
Wymiana pierścieni(olejowych BRAK)
Cała operacja kompletna (fitry oleje plyny itp) razem z robocizną 1900zł
Tak więc żadne cudowne oleje jeszcze cudowniejsze dodatki do niego nic nie dają(próbowałem wszystkiego)Nie uzdrowią tego silnika Tylko remont!!!!!!!!!
Szarpnąłem się na to i teraz nie wiem jak wygląda żółta kontrolka z oliwiareczką
To tak dla wiadomości wszystkich posiadaczy i posiadaczek Z16XE

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To fajnie że ci się udało.

Nie każdy kupując auto chętnie wywali 2 tys na jego remont.

Więc są potem prowadzone walki.

Po drugie jest na forum użytkownik który opisał swoją przygodę z braniem oleju od początku zakupu nowego auta.

Poszukaj i poczytaj. 

Poczytaj moje tematy o braniu oleju i dowiesz się że w 80 % mi się udało bez remontu silnika zmniejszyć pobór  oleju.

I wyszło mnie to ok. 200 zł.

A to jest różnica?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę ty autem 4 lata na róźne próby zmniejszania brania oleju wydałem kilkaset złotych (oleje ceramizery itp) Wierz mi jak zobaczyłem pierscienie i uszczelniacze tego auta to aż usiadłem z wrażenia.Ja wiem że kasa nie zachęca do tej operacji ,ale ja teraz wiem ,że nie popełniłem błędu Jeszcze jedna uwaga jaką przekazał mi mechanik gdy zapytałem jakie dać pierscienie

Każde tylko nie ORI Opla

Edytowane przez sawo29

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ja wierzę bo wiem jak to wygląda.

Kilka silników już naprawiłem.

Ale ze swoim postanowiłem powalczyć jak na razie z dobrym skutkiem.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ,ale to nowe auto inny problem w starym nie ma co się oszukiwać te motory pierscienie mają do d..y Ja teraz nie zmniejszyłem zużycia oleju ,ale je jak na razie zupełnie powstrzymałem i nie piszę tego postu żeby się chwalić ale żeby poinformować wszystkich walczących z dużym braniem oleju w tych silnikach

Edytowane przez sawo29

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cybertom

Panowie nie przesadzaj cie z tym branie olej. Mam też Z16XE przebieg 130 tys teoretycznie oczywiście i wymieniam olej co 15 tys km i nie ma ani grama ubytku. Jak było przy wymianie tak jest po 15 tys. Chyba ze mam akurat farta z tym silnikiem.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności