Skocz do zawartości

Niezapalające się światła dzienne DRL


Gość ExactGTC

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ExactGTC

Witam mam problem z swoją Asterką H GTC, chciałem założyć do niej światła dzienne DRL ponieważ mam automat (automatyczne światła), wybór padł na Philips DayLight 9 lecz po podłączeniu świateł do przewodu pozycyjnych tak jak każe instrukcja oraz do  akumulatora przez moduł dołączony z ledami światła w ogóle się nie włączają, nie reagują na zapalanie świateł pozycyjnych ani drogowych jednak gdy gaszę auto zapalają się na około 3 sekundy i to jest jedyny moment w którym działają. Gdy odłączę je od przewodu świateł pozycyjnych włączają się przy odpaleniu auta lecz nie przełączają się bo są odpięte. Czy spotkał się może ktoś z was z takim problemem czy uderzać do elektryka ? Dodam, że mam ledy w podświetleniu rejestracji oraz we wnętrzu i od czasu ich założenia wariują (czasami się palą czasami mrugają a raz w ogóle się nie włączają) Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ten temat i spróbuj jak radzi  tuszok

https://forum.opel24.com/topic/66560-astra-h-podłączenie-świateł-do-jazdy-dziennej-po-zapłonie/

Może być że nie puszcza cię moduł nadwozia który steruje prądami.

I wyłącza zasilanie bo widzi inne obciążenie niż planowane.

Może gdybyś jeszcze pokombinował z puścić zasilanie na dzienne przez przekaźnik.

Poczytaj trochę forum bo było kiedyś o tym pisane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z wycieraczek w Mery.

Tam jest plus po zapłonie.

Ale niestety w Pandzie córki musiałem podpiąć pod wzbudzenie z altka bo okazało się że moduł nie puścił prądu na wycieraczki bo miał za duże obciązenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ExactGTC

Aktualnie wszystko zaczęło prawie funkcjonować lecz światła dzienne nie wyłączają się po zapaleniu świateł tylko gasną na jakieś 3 sekundy i ponownie się zapalają poniżej filmik jak to wygląda

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj .

Weźmy to od początku.

Masz dzienne włączone opcjonalnie.

Masz zainstalowane DRL

Co teraz ma podłączone i jak.?

Opisz dokładnie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ExactGTC

Dzienne powinny się włączać po zapaleniu samochodu oraz gasić po włączeniu świateł drogowych albo pozycyjnych ,przewód który idzie z modułu do świateł (pomarańczowy) mam podłączony do świateł Drogowych ponieważ po podpięciu pod Postojowe (tak jak mówi instrukcja) dzienne w ogóle się nie włączają, przewód który idzie od modułu (niebieski) który powinien iść na Uziemienie mam podłączony pod bezpiecznik po zapłonie ponieważ tylko wtedy światła się zapalają przy odpaleniu auta (według instrukcji jest to podłączenie do aut z systemem start-stop), + oraz - pociągnięte z aku. Światła odpalają się po włączeniu samochodu lecz po przełączeniu świateł z pozycji "0" w pozycję świateł "Drogowych" dzieje się jak na filmie gasną dzienne, zapalają się drogowe a po chwili dopalają sie dzienne, które powinny zostać już wyłączone. Chyba lepiej tego nie opiszę :P

Dodam, że światła dzienne były już odsyłane do Philipsa i wymieniane na nowe ponieważ w tamtych był całkiem zepsuty moduł który odpowiadał za włączanie i wyłączanie świateł dziennych, te nowe testowałem na krótko i są w 100% sprawne.

Edytowane przez ExactGTC

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności