Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem a mianowicie z błędem przekaźnika świec żarowych.

Po podłączeniu komputera wyrzuca właśnie ten błąd.
Przekaźnik został wymieniony na inny, wartości fajek zostały sprawdzone multimetrem.
Odłączyłem również czujnik temperatury na termostacie, wentylator się załącza, silnik podnosi obroty przy uruchomieniu i świeci się grzanie świeć na desce rozdzielczej. Aczkolwiek na multimetrze gdzie sondy są przyłożone do akumulatora, pokazuje mi 12,64V jak się wentylator załączy to widać 12,4V. W internecie inni specjaliści piszą że wartość podczas grzania powinna spaść do 11V(akumulator BOSCH S5 prąd rozruchowy 720A), a jednak tak się nie dzieje. Zamówiłem już nowy termostat, który moim zdaniem jest zepsuty już od dawna i jeszcze w tym tygodniu go wymienię. Jednak uważam, że to nadal nie rozwiąże problemu. Chciałbym wiedzieć gdzie jeszcze szukać przyczyny? Dodam na koniec fakt, że wszystkie bezpieczniki sprawne ;)
Dziękuję z góry za pomoc,
Pozdrawiam

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opel Astra G Classic 1.7DTI 2003r.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi