Skocz do zawartości

Meriva 1.6 16v problem z ABS i easytronic


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Posiadam merive 1.6 16v z easytronic. Wczoraj po 50 km trasie i 3 godzinach postoju wchodzę do auta ruszam po chwili hamuję pedał stwardniał i zaświeciła się kontrolka ABS i kluczyk z samochodem ( tryb serwisowy ). Hamulec hamuje normalnie nie jest już twardy ale jest jeszcze problem ze skrzynią. Nie chce wejść w tryb manualny a bieg zmienia tylko przy bardzo wysokich obrotach ( powyżej 4 tysięcy ) sporadycznie uda się przejść w tryb manualny ale nie zawsze. Ktoś coś wie na ten temat? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rom3o napisał:

zaświeciła się kontrolka ABS i kluczyk z samochodem ( tryb serwisowy

 

Jesteś na forum już rok.

Zdążyłeś się chyba już dowiedzieć że trzeba w jakiś sposób odczytać błędy.

Jak inaczej się chcesz dowiedzieć co może być nie tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok.

I co dalej?

Odczyt błędów jest .

Teraz trzeba je skasować i zobaczyć co wywali pierwsze.

Przy najmniej u mnie błędy się nie kasują same po odpięciu aku.

Ty możesz spróbować.

A ja bym się zajął sprawdzeniem jakie masz napięcie ładowania.

Klemy, masy itp.

2018-06-18_092556.png

2018-06-18_092630.png

2018-06-18_092709.png

2018-06-18_092741.png

 

Przecież już wcześniej miałeś problemy na ciepłym.

Masz błąd EGR a go nie masz .

Więc najbardziej podejrzany jest sterownik silnika.

Ale masz jeszcze nie dokończony temat.

Z szacunku do forum może go jakoś dokończ.

Czujnika wału nie sprawdziłeś.?

Stwierdziłeś że wina sterownika.

A dalej walisz nowy temat.

To ma być test forum czy co ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akumulator odpinałem i wywaliło ten sam błąd. Dziwne że pokazuje błąd abs a nie wyświetla jaki. napięcie sprawdzę po pracy. Co do sody lambda wiem bo świeci się od dłuższej chwili. Zauważyłem że przy prawym kole jest pełno towotu który nałożył mechanik jak robił obejmę na przegubie pojechałem na myjnię i wymyłem to wszystko wróciło do normy do paru obrotów koła wydaje mi się że tam może być syf i coś przeszkadza w odczycie prędkości z koła i dlatego skrzynia fiksuje. Dziś po pracy o ile pogoda będzie sprzyjała rozkręcę koło i wyczyszczę do porządnie. Co do przekaźników itd wątpię ponieważ auto by nie jechało a jedzie normalnie. Sterownik też raczej nie bo miesiąc temu był regenerowany. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rom3o napisał:

Zauważyłem że przy prawym kole jest pełno towotu który nałożył mechanik jak robił obejmę na przegubie

 

To nie nałożony przez mechanika tylko wyciśnięty z pod za słabo zaciśniętej opasaki osłony może być.

Więc opaskę sprawdź.

Bo tam nie wolno zostawiać smaru

 

6 minut temu, rom3o napisał:

Sterownik też raczej nie bo miesiąc temu był regenerowany. 

 

Po pierwsze to zasada ,, nigdy nie mów nigdy,,

Sprawdziłeś że nie sterownik?

Jaką masz pewność że nie on.

Mierzyłeś, sprawdzałeś?

Skąd w takim razie błąd EGR skoro go fizycznie nie masz?

Po drugie wypadało by zakończyć temat poprzedni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież taką metodą nie odczytasz wszystkich błędów - bo gaz i hamulec tylko sterownik silnika odczytuje.

Ja bym posłuchał rad Adama - nie jesteś pierwszą osobą której regeneracja sterownika się nie udała.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik był partaczem i nawalił tego smaru na zewnątrz bo sprawdzałem. Zobaczymy jak będzie jak wyczyszczę czujnik absu i jakie jest napięcie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, więc było tak jak myślałem w 90% napięcie sprawdziłem i jest idealne ale ściągnąłem koło i okazało się że opaska z przegubu a raczej jej reeztka która zostawił pseudo mechanik weszła w korone absu i blokowała odczyt. Po ściągnięciu wyczyszczeniu wszystkiego ze smaru błąd abs znikł a skrzynia pracuje tak jak powinna ;) dzięki za pomoc może komuś przyda się ten temat. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, rom3o napisał:

Witam, więc było tak jak myślałem w 90% napięcie sprawdziłem i jest idealne

 

Idealne to znaczy jakie?

 

17 minut temu, rom3o napisał:

okazało się że opaska z przegubu a raczej jej reeztka która zostawił pseudo mechanik weszła w korone absu i blokowała odczyt.

 

Byłeś  u mechanika aby ci oddał kasę za bubla?

Bo to nie wszystko że ci smar wycisnęło.

Myłeś myjką ciśnieniową więc przy źle zaciśniętej opasce mam prawo sądzić że masz wodę w osłonie razem ze smarem.

Czyli ponownie rozbieranie przegubu , umycie go i ponowny montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności