Skocz do zawartości

Wyciek oleju spod górnej części obudowy rozrządu.


topiq

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego się zastosowałem i obejrzałem dziada ;) Tym razem taki trochę cichociemny. Czyli czy to będzie GM czy tańszy Febi i tak się za jakiś czas rozleci? Ciekawe kto robi oryginał dla GM... Tak czy siak, jak się okaże że to tylko czujnik, to mnie mechaniki nieźle chcieli skosić na niepotrzebną robotę. Ale nie powiedziane, że to tylko czujnika wina. Po prostu jest najwyżej w linii wycieku. Usunę ten wyciek będzie łatwiej zlokalizować ewentualne następne, lub je wyeliminować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety wymiana czujnika ciśnienia oleju nie przyniosła skutku. Nowy czujnik suchy, oleju we wtyczce już nie ma ale wyciek z miejsca gdzie wskazałem na poprzednich fotografiach dalej się pojawia. Od czujnika do śruby pompy wody też oczyszczone i sucho. Odpaliłem silnik i czekałem aż coś się pojawi. Wyraźnie pod śrubą, która przechodzi przez pompę wody, obudowę rozrządu i przez blok silnika i nad tą poniżej która tylko obudowę rozrządu dokręca zaczęło się sączyć. Jak wspomniałem, ta śruba od pompy ma przeciągnięty albo zerwany już gwint i nie dociska całkiem, chociaż z pompy nic nie cieknie. Tak myślę, czy zastosowanie dłuższej śruby o 5 mm i dodanie wąskiej nakrętki od strony bloku, tymczasowo do czasu jak będzie robiony rozrząd i przy okazji naprawa gwintu specjalną tulejką, nie rozwiązałaby sprawy? Rzecz do sprawdzenia. Nowa śruba raczej nic tam nie poradzi, bo to raczej gwint w bloku siada z racji zastosowanego materiału. Nie chcę dociągać tej śruby od obudowy rozrządu, bo nawet nie bardzo mam czym tam podejść. Albo nasadka za krótka i grzechotka nie podchodzi, albo za długa i też grzechotki nie ma jak założyć bo się opera o ramę gdzie jest przykręcona poduszka. No jeszcze ewentualnie przedłużka przegubowa, ale jakoś nie mam wyczucia na niej. A jak mała grzechotka nie podchodzi to i tym bardziej klucz dynamometryczny :/ Tam chyba tylko 8 Nm jest. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja wypłukanej uszczelki i żadne podmiany śrub nic nie pomogą.

Ja bym spróbował wykręcić tę śrubę , w otwór po niej wcisnąć Reinzosil po wcześniejszym popryskaniu preparatem do mycia turbin.

I na to wkręcić śrubę.

A gdy się okaże że jednak gwint zerwany to próba wkręcenia dłuższej i na to nakrętka kontrująca.

Są jeszcze klucze przegubowe

2018-06-29_095423.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i to jest pomysł. Ostatnio się zaopatrzyłem w Reinzosil. Spróbuję. Jak wypłukało uszczelkę, to się dowiem jak skręcę dłuższą śrubą i to nie pomoże. Zresztą muszę też poprawić uszczelkę podstawy filtra oleju, bo tam też mimo nówki sztuki oryginału GM i oczyszczenia bardzo dokładnie zarówno miejsca na uszczelkę jak i przylg na podstawie i bloku papierem ściernym gr. 1000, jednak coś tam przepuszcza. Dopiero po fakcie znalazłem poradę ArKosa o posmarowaniu tej uszczelki Reinzosilem. Tak czy siak muszę przynajmniej skasować wycieki, bo szkoda oleju. Silnik nie bierze (mam nadzieję) ale za to wylewa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak chyba porządnie uszczelkę w tym miejscu wypłukało, bo nawet porządne skręcenie z nakrętką i podkładką sprężystą od strony kolektora nadal delikatnie przecieka. Nie wiedziałem, że tam takie ciśnienie się tworzy, aż nawet na wolnych obrotach ciurka sobie olej. I to leci po uszczelce od strony obudowy rozrządu a nie głowicy. Przecież tam jest płasko i do tego chyba po całym obwodzie guma. Chyba że pękło na łączeniu głowicy z blokiem, gdzie teoretycznie można tą uszczelkę podzielić. Tak się akurat złożyło, że teść zakupił węgla i pierdyknął go przed samym garażem, więc teraz nie bardzo mam gdzie się rozłożyć z tym. Jedyne pocieszenie, że chyba cieknie nieco mniej. Wszystko się okaże jak to rozmontuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...

mam podobny problem w corsie d z 2018 z przebiegiem 12000 serwis zrządał 2000 pln czy to naprawdę tyle zachodu i kosztuje wymiana uszczelki pod pokrywa rozrządu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności