Skocz do zawartości

Gość s_s

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero gdy patrząc na filmiki na youtube.com, zauważyłem że na jednym z nich ktoś pokazuje aby uwagę zwrócić na twinport. Pojechałem do niego - dotknąłem i mówię nie rusza się, klapy zablokowane - szok! Mechanik zaczął przy mnie od nowa zdzierać kolektor - wtedy patrzymy i szok - okazało się że wszystko stopione, wcześniej jak miał zdemontowane do montażu rozrządu i głowicy, stwierdził, że myślał że to poprostu widać brud (był przekonany że kolektor jest zasyfiony ) - ale też nie rozumiem dlaczego go od razu nie próbował wyczyścić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dziwisz się?

Nawet jakby wyczyścił, zapłacisz za to?

Dlatego nie wyczyścił, chyba jasne.

 

To już nie te czasy, gdzie dajesz auto mechanikowi mówiąc "zrób hamulce".

On zrobi, ale tylko te rzeczy, za które zapłacisz.

A inne, których nawet nie zrozumiesz, a będą przyczyną wypadku nawet nie dotknie.

Dlaczego?

Bo odpowiesz - cza było nie robić, nie zapłacę.

Teraz tylko kasa się liczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze dwa pytania:

1. Czy w tym silniku wibracje przenoszą się na całą karoserię, tak jakby momentami? Czy to wina że to 3 cylindry, a może jakaś poduszka?

2. Po osiągnięciu wysokiej temperatury, tak go testując, zapala się przy niskich obrotach kontrolka ciśnienia oleju, a dodając gazu gaśnie. Pompa oleju przeglądnieta, niby ok. Co jeszcze może być - olej Mobil 10w40?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oleju to wina raczej czujnika ciśnienia - pomiarowo jest OK!

 

A co do drugiego pytania - te wibracje - czy?

- ten silnik tak ma?

- szukać jakiejś poduszki silnika na podmianę - chociaż optycznie nie widać uszkodzenia żadnej z nich.

 

Pracuje bardzo ładnie, cicho i miarowo - tylko drga, i to momentami tak jakby przenosi się na karoserie - podobnie jak na tym filmie (chociaż tutaj jest Corsa B):

 

 

Albo tutaj widać takie, wibracje silnika - nie chodzi mi o sam dźwięk - tylko same drgania bloku - tak ma być?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są filmiki od innych więc czy aby tak samo jest u ciebie?

Ale takie poszarpywania to ja bym sprawdził kompresję i podłączył się pod Opcoma aby sprawdzić czy nie ma czasem wypadania zapłonów.

O świecach już nie wspomnę aby wykręcić i sprawdzić jak wyglądają( jaki kolor, jaka przerwa)

Może też  być wina cewki 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności