Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem


Gość DawidAstra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DawidAstra

Witam,

Nie jestem obeznany w motoryzacji i jestem motoryzacyjnym analfabetą wiec z góry przepraszam jezeli bede pisał zbyt ogolnikowo badz uzywajac złej terminologii.

 

Mam Astrona II diesel 1,7 z '01

Któregoś dnia rano zauwazyłem ze odpalenie silnika zajęło dłuzej niz zwykle. Kazde kolejne odpalenie zajmowało wiecej czasu. Było słychać ze silnik/rozrusznik (pardon, nie wiem co słysze ;p) się męczy. Po takich 5-6 'przedluzajacych się odpaleniach auto juz kompletnie nie odpala. Akumulator jest wzglednie nowy ( podłączałem prostownik ale to nie pomogło). Dwóch różnych mechaników oglądało samochod i nie mogli znalezc usterki. Udałem sie do elektryka ale od odmówił podjęcia sie zadania mówiąc że zbyt wiele rzeczy mogło ulec tu uszkodzeniu i ze to ruletka ( + za uczciwość) i powiedział ze lepiej juz sobie darować próby reanimacji (- dla morali).

Nie wiem czy ma to jakies znaczenie ale auto jest garażowane i warunki atmosferyczne nie miały na to wpływu.

 

Czy to juz rzeczywiście koniec Astrona? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DawidAstra

1) nie, nic nie szarpało. Pracował raczej stabilnie

 

2) kręcił przy każdym odpaleniu coraz wolniej i teraz juz nie wstaje (mechanik sprawdzał i mowiłe ze rozrusznik, aku itd są sprawne)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DawidAstra napisał:

Witam,

Nie jestem obeznany w motoryzacji i jestem motoryzacyjnym analfabetą wiec z góry przepraszam jezeli bede pisał zbyt ogolnikowo badz uzywajac złej terminologii.

 

Wielu na początku tak miało.

Ale czytać kolega umie?

Regulaminu nie przeczytał jak widzę.

Al pomijając regulamin.

Nie wpadło ci do głowy wcześniej przeczytać forum szukając swojego problemu w tematach innych użytkowników.

Masz takich tematów masę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://forum.opel24.com/topic/67103-astra-g-17cdti-ciężko-odpala/

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DawidAstra

przeglądałem tylko 'aktualne' tematy - prawdopodobnie z lenistwa nie sprawdziłem archiwum. w takim razie dziękuje i jednoczesnie przepraszam za zamieszanie. Zaraz zabieram się za lekturę. 

Dzieki za treściwą odpowiedź :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem od tego aby ludzi naprowadzać na dany kierunek.

Więc gdy przeczytasz i zrobisz jak inni radzili to pisz dalej czy pomogło i czy dalej walczysz.

Ale gdyby tak bardzo się czepiać regulaminu to najlepiej by było abyś dopasował do swojego problemu któryś z tych tematów i pisał w nim dalej jako ciąg dalszy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam od pewnego czasu zauważyłem w mojej astrze 1.7cdti isuzu 101km problem z odpaleniem , konkretnie chodzi o to że jeżeli odpalam silnik po nocnym postoju to odpali z małym zająknieciem , jeżeli zgaszę auto po delikatnej jeździe bez szaleństwa i np po chwilowym postoju do 5 min to odpala ale już gorzej musi zakrecić z 5 sekund a jeżeli zjeżdzam z trasy gdzie leciałem predkością autostradową silnik chwile ostygnie zgasze go i znowu odpale to trwa to nawet 15 sekund niż zaskoczy . boje sie że wkońcu mi nie odpali . Co poradzicie ????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności