Skocz do zawartości

Z16XE bańka przy rurze powietrza


Gość masa3

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

 

Do czego służy ta bańka przy róże?

Chciałem przeczyścić przepustnicę, odczepiłem rurę i delikatnie odchyliłem ją do góry. Bez najmniejszego oporu ułamała się na wysokości harmonijki.

Trudno. miała swoje lata, plastik stwardniał, a pewnie i w tamtym miejscu była pęknięta i posysała powietrze, bo silnik lubił od czasu do czasu przydławić się na zimnym.

Allegro w ruch i jest: 19 zeta poniższy egzemplarze. Mimo że z góry identyczna, okazuje się że nie pasuje do mojego silnika, bo ta bańka od spodu nie jest wyprofilowana pod kształt obudowy silniczka krokowego.
 

nówka sztuka kosztuje 300zł :glupek2:,

aktualnie na olx znajduję jedną, niestety dokładnie taką samą (nr 90 572 422),

na alle są ze dwie sztuki, z czego jedna od Z16XEP, ale ma tę bańkę wyprofilowaną ale 100 z przesyłką.

 

No szlag mnie trafia i nie wiem co z tym zrobić, mam ochotę:

1. urżnąć te bańke i czymś zaślepić otwór, tylko nie wiem jakie będą konsekwencje

2. uciąć rurę tuż za harmonijką i przyczepić kawałek rury elastycznej,

:help:

dolot.jpg

Edytowane przez masa3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo: róże to kwiaty. A tu urwała się część przy rurze.

Ta  bańka to akumulator powietrza. Bez niej czy z nią silnik będzie pracował tak samo - nie odczuwa się zmiany z punktu widzenia użytkownika samochodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I często gazownicy ją ucinają aby lepiej wpasować wtryski LPG.

Tylko dobrze zaślepić.

Ja u znajomego(po instalacji LPG i potem ciągnęło lewiznę ) zaślepiałem silikonem co jest lekiem na wszystkie uszczelnienia Reinzosil

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asterix27

To jest przed przepustnicą, więc powietrze ciągnięte z nieszczelności tej puszki nie będzie miało wpływu na pracę silnika. Zaślepić trzeba tylko ze względu na to aby nie ciągnęło tamtędy syfu do kolektora ssącego (bo ta pucha jest już za filtrem powietrza).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asterix - przecież wszyscy ci piszą żeby zaślepić szczelnie.

Bo fałszywe powietrze  przed przepustnicą ma znaczenie na pracę silnika.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, asterix27 napisał:

To jest przed przepustnicą, więc powietrze ciągnięte z nieszczelności tej puszki nie będzie miało wpływu na pracę silnika.

 

Na początku teoretycznie nie będzie miało.

Ale patrząc ze strony zanieczyszczeń jakie lecą do silnika poza filtrem to jak myślisz?

Po co jest filtr?

Tak dla jaj?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asterix27

Przecież wyraźnie napisałem że fałszywe powietrze przed przepustnicą nie będzie miało w tym przypadku wpływu na pracę silnika i wyraźnie też napisałem że trzeba zaślepić żeby nie ciągnęło tamtędy syfu do kolektora ssącego bo puszka jest za filtrem powietrza. Co tu jest niejasne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alleluja siostry i bracia

bańka poszła do kosza, wcześniej wyciąłem z niej kawałek plastiku na zaślepkę i przykleiłem czarnym loctitem

astrolot dostał jeszcze nową uszczelkę pod pokrywą zaworów, nowe klocki, tarcze, przeczyszczoną przepustnicę i termostat (stary był ok, ale mi się ten króciec ułamał, strasznie łamliwe te ople ;))

jeszcze tylko świeży olej by się przydał

dziękuję wszystkim i pozdrawiam

 

a róże to faktycznie piękne kwiatki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności