Skocz do zawartości

Szarpanie autem - Opel Corsa B


Gość Xense

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobię tak jak piszecie. A co może być przyczyną tego szarpania? Już nie mam pomysłów.. pod interfejsem zero błędów , praca pompy paliwa i EGR prawidłowa, czujnik temperatury cieczy chłodzącej jest nowy, świece nowe, przepływomierz nowy,  przepustnica czyszczona zaadaptowana , TPS nowy .. pomału to auto mnie drażni , jak nie znajdziemy rozwiązania to go sprzedam. Pierwszy raz mam taki przypadek, że są pewne nieprawidłowe zachowania pojazdu mimo, że jest brak błędów pod interfejsem i chyba wszystkie elementy mogące odpowiadać za te objawy są nowe. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam po krótkiej przerwie. Zrobiłem trochę więcej kilometrów i auto powróciło do normy tj mieszanka już nie jest tylko i wyłącznie bogata tylko zmienna - uboga-bogata, obroty spadły do prawidłowych wartości. Niestety nadal czasami szarpie autem .. zauważyłem, że najczęściej przy temperaturze silnika około 100-105. Jakieś pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

105 st.C to za dużo.

Sprawdziłbym termostat i czujnik

Druga rzecz to jak pracuje sonda podczas dodawania gazu?

Powinna iść na bogato

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat, pompa wody, chłodnica oraz czujnik temperatury płynu chłodzącego i termowłącznik wentylatora są nowe ( w tym roku wymieniałem wszystko jak rozszczelniła się chłodnica, a gwinty z czujników były kruche). Płyn był zmieniany na Prestone i cały układ odpowietrzany. 

Co do sondy to bez dodania gazu przeskakuje cały czas z bogatej na ubogą i na odwrót. Przy dodaniu gazu trzyma na bogatej , a po zdjęciu nogi wraca do poprzedniego stanu bogata-uboga. 

Edytowane przez Xense

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostatem że nowy ja bym się nie sugerował zbytnio.

Temp. 105 st.C według mnie jest za duża.

Max powinno dochodzić (oczywiście w twoim silniku bo w Z16XEP to normalne) do 100 st.C i wentylator się powinien właczać

Popatrz na termostat jakie masz nabite temp. otwarcia i zamknięcia.

Jest jeszcze opcja przekłamania wskaźnika temp.

Ale to trzeba sprawdzić.

Czy masz dobrze odpowietrzony układ też.

Kiedy włącza się wentylator.

Czy nie trzeba wymienić czujnika wentylatora w chłodnicy.

 

No i na razie to gdybanie co by mogło być z szarpaniem.

Trzeba podpiąć komputer i sprawdzać co się dzieje z czujnikami w czasie występowania tych temperatur.

Może być duży spadek napiecia podczas włączenia się wentylatora

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat otwiera się przy 92 stopni , czyli tak jak podaje producent. W tym silniku wentylator ustawiony jest fabrycznie od 105 stopni i tak też się załącza. Kiedyś nie funkcjonował, ale po wymianie termowłącznika włącza się idealnie na 105 stopniach. Sprawdzę ten wentylator, bo może być tak jak piszesz , że jest zbyt duże obciążenie silnika przez spadki napięcia. Ogólnie to wentylator chodzi głośno i podczas pracy wyczuwalne są drgania na kierownicy i na całym pojeździe.

Co do temperatury to nie jest tak, że za każdym razem dochodzi do 105 stopni. W normalne dni około 20-22 stopnie samochód chodzi prawidłowo , bo temperatura maksymalna to 94 i spada do 88 i tak w kółko. Tylko i wyłącznie w upały oraz w korkach występuje ten problem z szarpaniem. Ostatnio jechałem ekspresówką i musiałem zjechać z niej z powodu wypadku na miasto. Tam było tyle aut i takie korki , że po 30 minutach w korku temperatura ciągle wahała się w granicach do 105-->98--->105 i tak w kółko. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności