Skocz do zawartości

astra g z16SE wentylator kontrolka


Gość slawko20

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawko20

Astra 2001 r . Silnik Z16SE 84 KM bez klimy. Rok temu był regenerowany CPU ( fachowiec przelutował wszystkie styki piny) Do tej pory było ok. Jakiś czas temu zapaliła się kontrolka poduszek i świeci zawsze gdy silnik pracuje. Jeździłem tak dłuższy czas bo mi to nie przeszkadzało. 2 dni temu wymieniłem rozrząd z termostatem i pompą. Zrobiłem trase 100 km. Wszystko ok. Gdy zacząłem jeździć po mieście silnik porządnie się rozgrzał w korkach i zapaliła się kontrolka samochód z kluczykiem (żółta) i zgasła i tak kilka razy zwłaszcza gdy auto porządnie rozgrzane.. Podjechałem do gościa od naprawy CPU podpiął komputer i pokazało , że słaby sygnał przekaźnika wentylatora. Jak się do tego zabrać . Jak prawidłowo powinien działać ten wentylator?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawko20

Nic nie powiedział a ja nawet nie wiem gdzie ten moduł jest w tym silniku. Jak właściwie powinien działać ten wentylator kiedy załącza się pierwszy bieg a kiedy drugi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj czegoś takiego w zderzaku z lewej strony - https://opel.7zap.com/pl/car/t98/p/1/62-1/

Poza tym masz jeszcze przekaźnik - https://opel.7zap.com/pl/car/t98/p/1/63-5/

Sprawdź jeszcze czy wszystko po robocie jest prawidłowo podpięte, kostki od czujnika temperatury, z ECU, masy itp. Zakładamy że sam wentylator jest sprawny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawko20

Jest jedna kostka luźno wisząca przy tej od sondy lamda ale tak był może to nie ma związku z wymianą rozrządu ale dziwnym zbiegiem okoliczności rok ok a teraz 2 dni i coś się dzieje. Sam wentylator jak sprawdzę ma 3 piny na dole.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawko20

Jeżdzę tak już kilka dni kontrolka zapala się  od czasu do czasu gdy silnik jest rozgrzany ( temp jest ok 90 stopni)  gaśnie. Wentylator załącza się normalnie a podczas jady w trasie temp miedzy 80 a 90. Zastanawiam sę bo mam niedługo dłuższą trasę czy można jechać takim autem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawko20

Witam ponownie , sytuacja wygląda następująco. Zrobiłem trasę ok 360 km ( jednorazowo autostrada) , wszystko było ok ta kontrolka zaświeciła się parę razy ale gasła , wentylator załącza się normalni gdy na postoju temp przekroczy 90 stopni. Podczas jazdy temp. ok 87 stopni. Dziś pojeździłem po mieście samochód nagle podczas jazdy zgasł. Kręciłem trochę i nic. Po ok 15 min odpalił, udało mi się przejechać jakieś10 km i znowu to samo. Po postoju odpala . Co to może być? Ta kontrolka się nie świeci podczas jazdy wszystko jest ok tylko nagle gaśnie traci a gdy wcisnę sprzęgło wrzucę luz zapalają się kontrolki . Zaznaczam że przy ok 90 km/h zgasł samochód zwalniał  to obrotomierz wciąż pokazywał 2000 ob. dopiero gdy wysprzęgliłem na luz to opadło i zaświeciły się kontrolki

Czy ktoś poleci jakiegoś konkretnego mechanika elektryka w Płocku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności