Skocz do zawartości

świecąca kontrolka żółtego samochodu z kluczem


lalas123

Rekomendowane odpowiedzi

Jak Ci się CHECK nie świeci i auto nie kopci przy przyspieszaniu to raczej nie EGR. Czyszczenie części elektromechanicznej koło 100zł, a całość koło 200zł według mnie do przyjęcia, mówimy oczywiście o nieautoryzowanym serwisie. Może po prostu czujnik doładowania się zbrudził i wystarczy go przeczyścić. Jedź na komputer i pochwal się co to jest. Diagnoza komputerowa koło 30-50zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie w okolicy 40zł to standard i nie po znajomości. Ale wiem, że 100-150zł to też norma.

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Boroboro

Cześć, mam podobny problem. Lampka czasem się zapala i samoistnie gaśnie.

Ostatnio zauważyłem, że auto mi słabnie, tzn. np.

-jadąc ok. 90km/h równo, potem dociskam gaz, żeby przyspieszał i na początku jest słaby i parę razy poszarpie (skubie go tak) i potem już przyspiesza równo,

-przy rozpędzaniu, przy zmianie biegu 2 -> 3, kiedy obroty są w granicach 1,5k i przyspieszam też go skubie i poszarpie i dopiero potem dobrze przyspiesza.

 

Te słabnięcia trwają ok. 1s i potem jest OK. Zdarzają się co któryś raz, nie za każdym razem w opisanych sytuacjach.

 

Przepatrzałem wątek i jedyne o czym narazie myślę, to zawór EGR do zawracania spalin.

 

Czy ktoś z Was miał podobne doświadczenia? Co może być przyczyną?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy rozpędzaniu, przy zmianie biegu 2 3, kiedy obroty są w granicach 1,5k i przyspieszam też go skubie i poszarpie i dopiero potem dobrze przyspiesza.

 

doedukuj sie o charakterystyce momentu/mocy tego silnika bo przypuszczam ze nie masz podkrecanego

a seryjnie przy 1500 nie ma co ciagnac

wskazaniem sa za niskie obroty wiec rada zebys krecil do 2500 przy rozpedzaniu

 

i biarac twoja taktyke (styl) jazdy egr bedzie stal sztywno :rotfl:

 

a zeby to sprawdzic wystarczy op com

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość impress

Dobrze kolega mati pisze .... kręć go mocniej....zmiana biegów przy 2500 obrotów.....zaczyna się zbierać przy około 1800 obrotów....

Edytowane przez impress

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Boroboro

Macie rację, miałem na myśli, że już po zmianie biegu obroty mają ok. 1,5k. Zmieniam na wyższy bieg najczęściej przy 2,2k.

 

Rzecz już nie w stylu jazdy, bo jeżdżę cały czas tak samo, a do tej pory nic z opisanych rzeczy się w ogóle nie działo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość impress

"Śmigaj" z obrotami wyższymi niż 1500 .... zmieniaj bieg przy takich obrotach żeby nie spadły one poniżej 1800-2000 obrotów.... nie będzie wtedy miał "turbo dziury" gdyż turbo ciągnie właśnie od 1800 i dobrze to służy EGR ....

 

podepnij pod op com

Edytowane przez impress

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Boroboro

Będę go trzymał trochę wyżej, choć coś jest na rzeczy, bo nigdy tak się nie działo (zwłaszcza, że i przy 90-100km/h+ jak się przyspiesza to lubi go skubnąć a wtedy obroty są już 2k+).

Dodatkowo zbiegło się to w czasie z zapalającą się lampką kluczyka.

 

Koniecznie muszę zorganizować op coma i zobaczyć co widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności