Skocz do zawartości

świecąca kontrolka żółtego samochodu z kluczem


lalas123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Miałam to samo..

Po podjechaniu do Aso okazało się, że to spadło ciśnienie paliwa i zawór ciśnienia paliwa do wymiany :( Dodam tylko, że to samo wymieniała rok temu w Asko w Tarnowskich Górach i zamiast oryginału za jaki zapłaciłam , zamontowali mi stary szmelc nie do mojego samochodu. Zawór oczywiście wymieniłam w Aso w Chorzowie a do Tarnowskich pojechałam po zwrot kasy i " miło" sobie pogadałam z kierownikiem serwisu :D

Także omijajcie Asko w Tarnowskich bo pozmieniali mi elektrykę pod ten swój magiczny zaworek i miałam popodpinane na krótko! :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

....sorki jak nie w tym wątku...

 

Czy jak nie wyświetla się samochód z kluczykiem....gaśnie przed odpaleniem silnika to świadczy o tym ,że nie ma żadnych błędów ?

 

Czy wyskakuje bład zwiazany z tym ,ze turbina już niedomaga ?

 

 

przeniosłem - następnym razem pomyśl zanim napiszesz tam, gdzie nie trzeba

nie jesteś świeżakiem, więc powinieneś to już dawno przyswoić

bad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Mam podobny problem. W moim Oplu (corsa c, 1,3 cdti) zapala się kontrolka auta z kluczykiem. Wiem, że to dziwnie brzmi, ale ta kontrolka zapala się tylko wtedy, gdy jest ciepło na zewnątrz tzn. gdy temperatura powietrza przekracza około 9 st. C. Zapaleniu się kontrolki nie towarzyszą inne objawy, samochód nie traci mocy itp. Ponadto wydaję mi się, że mój samochód (jak na tak mały silnik) sporo pali tj. ok. 5,8l/100km, chociaż nie wiem czy to ma coś wspólnego z tą kontrolką. Doradźcie mi proszę, co to może być, czy jest to sprawa poważna czy może mogę ją zignorować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko zgadywać. Musisz podpiąć auto pod komputer i wszystko będzie jasne.

Spalanie zależy od stylu jazdy, typu tras itd. Ja mam zasięg minimum 800km na zbiorniku latem (zatankowane do pełna i licząc do zapalenia rezerwy).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłam, że uniknę kolejnych kosztów związanych z autem, ale chyba rzeczywiście będę musiała jechać na komputer. Jeżdżę ekonomicznie, jak typowa kobieta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i taka jazda powoduje ze egr stoi w miejscu raczej sie zapiekl albo swieca zarowa padla

Ktoś wcześniej podpowiedział mi, aby przycisnąć to auto dość mocno (tak powyżej 120km/h) bo może to pomóc. Spróbowałam, ale niestety bez skutku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wcześniej podpowiedział mi, aby przycisnąć to auto dość mocno (tak powyżej 120km/h) bo może to pomóc. Spróbowałam, ale niestety bez skutku.

Tak się robi jak wszystko jest okej, żeby nie było właśnie później problemów. Podstawa to komputer. Jeżeli nie traci mocy, a kontrolka się świeci cały czas nie gaśnie (auto z kluczykiem) to mogą być np. świece żarowe. Spalanie, zależy od jazdy. Moja pali po mieście koło 6l . Ale jest na 17" i na pewno nie jeżdżę do 2 tys obr. Do 3 tys. jest optymalnie. Poza tym ten silnik według mnie jest najbardziej dynamiczny właśnie w tym zakresie obrotów, 2-3tys. obr. Przy zaciętym EGR-e palił by się cały czas CHECK. Chodzi o dociśniecie ale nie prędkości, a prędkości obrotowej, czyli 2, 3 bieg do 4 tys i tak pojeździć chwilę.

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności