Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . 

Mam problem ze swoją Merivą rok 2006 1.6 ... Mam te auto od 3 lat , po około roku użytkowania bardzo sporadycznie raz na kilka miesięcy zapalała się kontrolka EPS ..  Ale teraz od kilku tygodni praktycznie jeżdżę już bez wspomagania kontrolka EPS się świeci i dochodzi błąd C1522 - usterka sygnału silnika . Został wymieniony czujnik skrętu , przeprowadzona kalibracja . Nic to nie pomogło . Jeśli ktoś borykał się z takim kodem błędu proszę o jakieś porady . Dziękuję i pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie jest błąd od czujnika skrętu ale od silnika wspomagania lub jego modułu.

A drugie pytanie to jakie masz napiecie w układzie EPS.(jak pokazuje Opcom)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Na drugie pytanie raczej już nie odpowiem , jedynie co zapamiętałem co mi elektromechanicy pokazywali to kąt skrętu kierownicy 0 stopni przy kalibracji nowego czujnika. Czujnik skrętu został wymieniony bo w jednym z warsztatów powiedziano mi że na 99% to jest wina czujnika i oni mają podobno jeden przypadek na miesiąc z podobnym problemem i zawsze to był czujnik , ale że okres oczekiwania na naprawę był długi to zdecydowałem się kupić nowy czujnik osobiście i pojechałem z nim na montaż gdzie indziej . Na tą chwilę kupiłem całą używaną kompletną kolumnę i w przyszłym tygodniu będzie jej montaż .

Edytowane przez darson79

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi