Skocz do zawartości

Brak mocy/Powrót mocy po zamoczeniu (deszcz)


Gość damian11221122

Rekomendowane odpowiedzi

Gość damian11221122
16 godzin temu, zbigniew_kujawski napisał:

Z prawej jest przepływomierz. Podmień, wyczyść styki.

Dzięki, tak zrobie, dam znać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość damian11221122

Po dość długim czasie wreszcie mechanicy dobrze zdiagnozowali, winna była pompa paliwa a dokładnie jej uszczelniacze.

Gdy było mokro zalewało ją, uszczelniała się i dobrze przepompowywała, finalnie jestem zadowolony bo mały koszt :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość damian11221122

Odświeżam bo nie zamknięty :)

Po pierwsze pisałem na szybko i źle napisałem.

Pompy paliwa nie mam tylko wtryskiwacze.

Fakt! Uszczelniał się (uszczelki na pierścieniach) i rzeczywiście to pomagało ale... teraz jest inny problem.

Od dłuższego czasu mam ponownie problem z mocą. Wszystko jest zależne od poziomu paliwa co obrazuje dokładnie w załączniku, na podstawie przejechania około 4tys kilometrów tankując do full przez jakiś czas a potem do własnie wskazań na wskaźniku gdzie na obrazku Jest Moc i to się sprawdza... Tyle że to nie jest tak że dojdzie do 1/2 i raptem ją straci... po prostu po wyłączeniu silnika jak si uruchomi ponownie to jej już nie ma przy danym poziomie paliwa... Natomiast gdy zatankuje przykładowo do full i nie ma mocy to gdy zejdzie do kreski poniżej i się zrobi postój np na światłach (bieg jałowy wiadomo) to wtedy włącza się moc i jazda... CO TO MOŻE BYĆ? Ktoś wie? Bo to w ogóle jakiś strasznie dziwny objaw... Dodam że gdy ma moc i cisnę nim 160km/h czyli na 5 biegu ma powyżej 3000 obrotów przez dłuższy czas włącza się kontrolka Check Engine, która znika po wyłączeniu silnika natomiast w komputerze jest pusto zero błędów. Ktoś ma jakiś pomysł?

123.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, damian11221122 napisał:

Dodam że gdy ma moc i cisnę nim 160km/h czyli na 5 biegu ma powyżej 3000 obrotów przez dłuższy czas włącza się kontrolka Check Engine, która znika po wyłączeniu silnika natomiast w komputerze jest pusto zero błędów. Ktoś ma jakiś pomysł?

 

 

Mam .

Ale zapytam z innej beczki.

Ile masz lat.

Jeżeli masz prawko to domyślam się że jesteś pełnoletni.

Domyślam się że czytać umiesz.

Więc zapraszam do przeglądnięcia forum .

Dowiesz się wtedy co robić gdy check się pokazuje w czasie jazdy.

 

Ale niech stracę swój wolny czas na tłumaczenie jak dziecku.

A więc 

Masz dwie opcje.

1- jedziesz do mechanika i z nim jeździsz z podłączonym interfejsem .

2 - Kupujesz swój i robisz to samo co z mechanikiem tylko sam.

 

 

Ogólnie to ręce opadają jaka teraz w  społeczeństwie jest bezradność .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damian11221122

dzięki bardzo ale tak się składa ze mam interfejs administratorze i ten check engine nic nie wykazywał to 1 a 2 jak nie ma mocy to nie ma check engine zero kontrolek nic, silnik kręci powyżej 4tys obrotów tyle że jakby miał nie wiem... 50 koni? Po prostu wolno. Gdyby to było takie proste jak mówisz czyli zczytanie błędu ogarnięcie jaki to błąd i yle to nawet nie marnował bym swojego czasu na pisanie tutaj i waszego na czytanie tego. Nie ma krótko ani długotrwałych błędów nawet jak wychodzi przy 160km/h check engine to nie da się go skasować bo w komputerze go nie ma.

Edytowane przez damian11221122
doprecyzowanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 minut temu, damian11221122 napisał:

Dodam że gdy ma moc i cisnę nim 160km/h czyli na 5 biegu ma powyżej 3000 obrotów przez dłuższy czas włącza się kontrolka Check Engine,

 

Tak napisałeś.

 

4 minuty temu, damian11221122 napisał:

jak nie ma mocy to nie ma check engine zero kontrolek nic, silnik kręci powyżej 4tys obrotów tyle że jakby miał nie wiem... 50 koni?

O tym problemie na forum już napisane wszystko.

A widać że nie potrzebie kupiłeś interfejs lub jakąś zabawkę.

Poczytaj trochę o zapisie danych ( live data ) i zacznij to wykorzystywać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pewnie chińszczyznę za 12 zł i się dziwisz.

Opcom pokaże błąd jako nieaktywny.

zmień sprzęt, albo auto.

 

Znasz chyba to

Albo tanio albo wcale.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, adam1954 napisał:

 

 

Tak napisałeś.

 

O tym problemie na forum już napisane wszystko.

A widać że nie potrzebie kupiłeś interfejs lub jakąś zabawkę.

Poczytaj trochę o zapisie danych ( live data ) i zacznij to wykorzystywać.

 

Dokładnie przy live data mając błąd widoczny na wyświetlaczu/desce sprawdzając przy pełnej diagnozie bądź konkretnie wybrany blok dotyczący pompy/turbo/egr/przepływki itp itd. Ale to w trakcie pojawienia błędu sprawdzasz  nie jak zniknie ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności