Skocz do zawartości

Silnik szarpie, brak przyspieszenia


Gość ŁopelCo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ŁopelCo

Witam!

 

Niedawno kupiłem Corsę B  1.2 8v (1995) jako tani transport i mam z tym autem pewien problem. Samochód bardzo słabo przyspiesza (wiem, że to tylko 45 koni i nie wymagam cudów), ale po silnym wdepnięciu gazu auto jakby wręcz zwalniało, tudzież hamowało silnikiem. Inaczej jest jeśli się delikatnie doda gazu, wówczas auto rozpędza się normalnie. Ciężko to opisać, ale mam nadzieję że piszę zrozumiale - jeśli depnie się mocno to efekt jest gorszy niż jakby delikatnie nacisnąć pedał gazu i sobie przyspieszać powoli. Często też zdarza się, że szarpie przy przyspieszaniu.

 

Na pierwszy rzut oka wyglądało to, jakby auto nie chodziło na 1 cylindrze albo ogólnie silnik nie pracuje równo - zwłaszcza, że 3 świece były 2 elektrodowe, a jedna jednoelektrodowa, co chyba mogło mieć wpływ? Niestety, po włożeniu wszystkich jednakowych świeć zapłonowych nie zmieniło się nic. Wymieniłem także filtr paliwa, kopułkę, palec i kable zapłonowe - nastąpiła tylko delikatna poprawa.

----------------

Rzeczy, które przychodzą mi jeszcze do głowy to kończąca się pompa paliwa, zatkany katalizator, problem z przepływomierzem lub w wariancie najmniej optymistycznym - problemy z gniazdami zaworów, rozrządem, ewentualnie cały silnik dogorywa i takie są tego efekty.

 

Zapomniałem niemal dodać, że jeszcze przed wymianą wszystkich wspomnianych elementów strasznie śmierdziało benzyną pod maską czyli teoretycznie wymiana aparatu zapłonowego powinna pomóc, no i auto pali/paliło chyba trochę za dużo, ale mimo wszystko efekt jest mizerny. Zastanawiam się jeszcze, czy nie wymienić tych wszystkich świec na nowe, bo pozostawiłem 3 stare (nie wyglądają na zużyte) i dokupiłem do nich taką samą dwuelektrodową, chociaż wolałbym oszczędzić sobie wydawania majątku na to auto i kupowania części w ciemno.

 

Macie jakieś pomysły za co się tutaj złapać i jak doprowadzić tę Corsę do porządku???

 

 

 

 

 

Edytowane przez ŁopelCo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że to starsze auto to ja bym sprawdził kompresję.

A co do świec to jest to pierwsze co powinieneś wymienić po zakupie.

Sobie gdy będziesz starszy i schorowany też będziesz kupował aspirynę na zapalenie płuc lub poważniejsze choroby?

Bo tego że przewody też trzeba już nie trzeba dodatkowo pisać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ŁopelCo

Witam!

 

Dopiero dziś zabrałem się za jakieś grzebanie przy aucie, a mianowicie wymieniłem świece i miałem zamiar przeczyścić przepustnicę. Przy tej drugiej czynności zauważyłem dochodzący do przepustnicy urwany wężyk (od podciśnienia chyba?), który także wymieniłem.  Nie wiem, co miało tutaj decydujący wpływ, ale samochód zaczął wreszcie normalnie jeździć i na tym się zatrzymam, bo kompresji nawet nie ma sensu mierzyć póki auto jeździ, nie kopci i nie daje już żadnych dziwnych objawów.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ŁopelCo napisał:

miałem zamiar przeczyścić przepustnicę

Tam masz monowtrysk który jest myty paliwem.Nie ma więc zabrudzeń ja zwykła przepustnica.

Można jedynie doszczelnić monowtrysk na nowej uszczelce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze 

Podobny problem jak przedmówca. Tylko motor inny Corsa B 1.0 12v. Przy dodawaniu gazu spadek mocy i szarpniecie. Załącza się wtedy check engine. Jednak gdy nastąpi szarpniecie a ja zdejmę od razu nogę z gazu to check nie zapala. Głównie się to dzieje na 4 i 5 biegu. Auto było wcześniej na komp, ma wycietego kata. Od momentu wycięcia było ok auto aż rwalo. Podczas badania komp wywalił błędy 

Obwód sondy lambda 1 rząd cylindrów 1 czujnik sygnał nieprawidlowy 

Obwód przepływomierza powietrza 

Temperatura powietrza dolotowego obwód sygnał nieprawidlowy 

Obwód recyrkulacji spalin brak sygnału 

Obwód czujnika położenia zaworu recyrkulacji spalin sygnał nieprawidlowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, adasku10 napisał:

Auto było wcześniej na komp, ma wycietego kata. Od momentu wycięcia było ok auto aż rwalo

 

Bo musiało , bo jak kat go dławił to po wywaleniu dostał kopa.

Ale teraz co ?

 

Przy tych błędach nie wiem dla czego jeszcze nie sprawdziłeś wiązki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto się mocno dlawilo przez kata -był pęknięty wkład. I te błędy co podałem wywaliło przed jego wycięciem. Teraz tak jak pisze. Gdy dodam mocniej gazu to jest szarpniecie i check engine. Gdy zdejmę nogę z gazu to gaśnie. Powolne dodawanie gazu nie powoduje pojawienia się błędu  Czy może to być sonda lambda lub EGR?  Bo EGR juz kiedyś mi wywaliło.  

Jaka wiązkę mam sprawdzić ?

Edytowane przez adasku10

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązkę od tych czujników do sterownika silnika

11 minut temu, adasku10 napisał:

Gdy dodam mocniej gazu to jest szarpniecie i check engine. Gdy zdejmę nogę z gazu to gaśnie. Powolne dodawanie gazu nie powoduje pojawienia się błędu

 

No i masz kontrolkę to błędy powinny być natychmiast odczytywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności