Skocz do zawartości

Ma ktoś Corsę E 1.4 90 KM ?


Hall9000

Rekomendowane odpowiedzi

Mazda2 też fajna i kiedyś pod względem jakości była trudna do pobicia. Inna sprawa że teraz te auta wszystkie podobne i to raczej rzecz indywidualnych preferencji, który  wybrać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Auto odebrane. Zmienione jeszcze przed odbiorem felgi na 16 i opony na 195/55 RainSport3. Szyby z tyłu do przyciemnienia i chcę dach wykleić czarną folią. Zrobione 200km na benzynie. Jazda bardzo spokojna to po przejechaniu 200km komputer pokazuje zasięg jeszcze na 550km więc spalanie niby ok 6 ale co wyjdzie finalnie to zobaczymy. Rakieta to to nie jest ale jedzie. W porównaniu z  1.7cdti czuć mniejszy moment (nie ma takiego odejścia z niższych obrotów). Co do widoczności to jest ok z resztą to małe auto więc gdzie się głowy nie wychyli to wszystko widać :) Z pozycji kierowcy czy pasażera miejsca nie brakuje więc nawet na dłuższe trasy będzie raczej ok. Jedno co mnie denerwuje to pomimo manualnej klimatyzacji nie ma nawiewu grawitacyjnego (nic nie leci z wentylacji bez włączenia dmuchawy :( ).

1a.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko fajne i gratki z zakupu.

Ale żebyś był w pełni zadowolony to nie porównuj swojego silnika do diesla, to całkiem inny napęd, więc to nie ma żadnego sensu.

Jak to ktoś kiedyś dawno zauważył diesel to wół roboczy gdzie moc i moment ma być dostępny od niskich obrotów - a konie mechaniczne to tylko liczba.

Tu masz ciekawą dyskusję na temat silników -

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Hall9000 napisał:

Dzięki za opinię.Ja ostatnio jeździłem Mazdą 2 i doznałem szoku w porównaniu z Corsą - łeb urywa przyśpieszeniem ,prowadzenie super.

Ta Mazda 90KM czy 115KM?

Kiedyś trochę jeździłem Corsą B 1.4 16V 90KM i to chyba ten sam silnik. Pamiętam że też byłem rozczarowany bo w porównaniu z większym i cięższym Fordem Orionem 1.6 16V 90KM, który miałem  ta Corsa wydawała się wolniejsza choć powinno być inaczej.

Teraz wiedziałem na co się decyduje. Nie jestem rozczarowany. Fajne auto do jazdy bez ścigania się :) Ja dodatkowo kupiłem na firmę a tu Corsa oferuje coś czego żadne inne auto nie ma więc eksploatacja w moim przypadku wyjdzie "groszowa" bo ok 12,00 zł na 100 km jak spali ok 8.5 lpg.

Zmieniłem jak pisałem opony na 195  i zastanawiam się przy jakiej prędkości wyleci z drogi bo jak na razie jest +20 km i wygląda że można więcej  w porównaniu do C na 185.

Mazda fajna więc jak się podoba to brać :) nowy to nowy :)

W dniu 22.08.2018 o 10:07, rafalgrzegorz napisał:

Jak to ktoś kiedyś dawno zauważył diesel to wół roboczy gdzie moc i moment ma być dostępny od niskich obrotów - a konie mechaniczne to tylko liczba.

 

Benzyna w turbo też ma dużo lepszy moment :)

Wiem na co się zdecydowałem więc to nie rozczarowanie a stwierdzenie faktu. Plus taki że nie trzeba tak szybko patrzeć na licznik jak się gaz wciśnie żeby przez następne 3 miesiące nie jeździć tylko na rowerze :)

W Wawie nowe BMW szalej bo chyba każdy na komendzie chce się przejechać :)

Edytowane przez mojo333

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta na jeździe testowej to była Mazda 1.5 l 115 KM i ma 8,7 sek do setki ja zastanawiam się nad kupnem 1.5 l 90 KM - ta ma 9,4 sek do setki - daleko przed Corsą ta ma z silnikiem 1.4 90 KM - 14 sekund !!

Edytowane przez Hall9000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.5 90KM ma lepszy moment bo 148Nm a Corsa 124Nm to będzie się zauważalnie lepiej zbierał. Na razie u mnie Corsa ma  niecałe 400km nabite i powyżej 4000ob/min nie kręciłem jej, zrobie z 1500km to uznam że dotarty i zobaczę jak idzie "opór-decha". W necie są niby filmy że ta Corsa potrafi w 11 s do 100 przyspieszyć ale sam nie testowałem. Z dołu jest mułowata, fakt.

Z upiększeń jeszcze mi dach został :) 

2.jpg

Edytowane przez mojo333

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko ale Ty km kręcisz już 400 :-) tak najpierw dotrzyj dobrze silnik a potem testuj osiągi :-)

Tak też widziałem ten film,że Corsa osiąga 11 sek do setki

A te słupki z przodu wraz z tym szkiełkiem nie zasłaniają nic w czasie jazdy np  pieszych na przejściu ?

A ja dalej nie wiem co kupić Mazda niby lepsza w osiągach ale w  środku  brzydsza od Corsy no ale kosztuje 56900 zł czyli "trochę " więcej od Corsy ( bez lakieru metalicznego 54900 zł )

Pozdrówki

Edytowane przez Hall9000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Hall9000 napisał:

A te słupki z przodu wraz z tym szkiełkiem nie zasłaniają nic w czasie jazdy np  pieszych na przejściu ?

Mnie nie. One idą pod bardzo dużym kątem a pieszy zazwyczaj występuje w pionie :)  Tym bym się nie przejmował.

Co do Mazda2 vs Corsa to trudno doradzać bo oba auta są wg mnie przyzwoite w swojej klasie. Corsa ma rzeczywiście deskę stylistycznie bliżej klasy wyższej niż 2-ka, Mazda przynajmniej na papierze lepsze parametry silnika, nadwozie dla mnie 1:1, trakcja to nie wiem bo tylko Corsę prowadziłem.

8 godzin temu, ja37 napisał:

Corsy fajne autka i wcale nie takie wolne :)

Oczywiście. Jest przecież jeszcze GSI 150KM i OPC 207KM ale my tu gaworzymy o 1.4 90KM :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności