Skocz do zawartości

Ma ktoś Corsę E 1.4 90 KM ?


Hall9000

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w Mery mam większe okienko i martwe pole dało o sobie znać kilkukrotnie.

Są momenty że mimo okienka nie widać pieszego a czasem nawet samochodu pod kątem jadącego.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobione Corsą 500km. Dla 2 osób siedzących z przodu spokojnie w trasy komfortem wystarcza,nikt nie zmęczony,nikogo d...niebolała. Staram się jeszcze nie przekraczać 4000obr/min więc przyspieszenie nierewelacyjne i lepiej wyprzedzać z rozbiegu ale spokojnie się da. Na pewno potrzeba będzie do dynamicznego wyprzedzania redukcja ale tak chyba ma każdy wolnossący benzyniak. Zafira 1.8 125KM też musiała być kręcona żeby szła. Combolot 1.7 cdti lepiej się zbiera od ok 2000 obr. Raz musiałem przycisnąć przy wyprzedzaniu to Corsa złapała bez problemu 150km/h ale później odpuściłem z uwagi na mały przebieg. Spalanie: benzyna - miasto maks mi pokazało 7.2 a w trasie ewidentnie spada, przy 110-120 zaczęło pokazywać już 6.8. LPG: 110-120 8.5, przy przelocie przez kilka km ok 130 wzrosło do 8.6. Finalnie było ciasno więc jazda 80-100 i na koniec pokazało 8.0 lpg/100km. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pękło 1500 km.

na +:

spalanie lpg przy 120 km/h komp pokazuje 8,2 jak się zwalnia wskakuje na 8.1 - przejechane tak ok 200 km

na -:

w przedziale 100-120 km/h strasznie się wozi tzn tak jakby tylna oś i przednia chciały jechać każda sobie, w zakrętach to się poprawia, nie wyczuwam tego powyżej 130km/h

Uniroyal rainsport 3 rewelacja, dziś w sporą ulewę jechalem 120 i w zakrętach czy kałużach żadnej różnicy w porównaniu z suchym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odważny jesteś :)

Żeby opony ze złota były, to w ulewę nie przekraczam 90.

Aż tak to mi sie nie spieszy :)

Jak jest sucho, to owszem nawet często przekraczam 200 :)

 

 

Abstrahując od Uniroyala, ja mam z tyłu toyot1r niby dobre, ale dupa ucieka.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspresówka z dobrze wyprofilowanymi zakrętami to dlaczego nie jechać jak można jechać :)

Moja przygoda z oponami "deszczowymi" zaczęła się jak mi sprzedali Combo wraz z Goodyearami HydraGrip. Jak zobaczyłem że auto w żaden sposób nie reaguje na kałuże to teraz kupuje tylko z indexem A w temacie wody. Sam byłem ciekaw jak wypadną RainSporty i są pod tym względem bardzo dobre. Na suchym w zakrętach też dobrze a nawet bardzo dobrze ale założyłem 195 zamiast fabrycznych 185 więc to zapewne ma znaczenie szczególnie że to małe auto.

Jest oczywiście taka specyfika że się w deszczu nie zmienia gwałtownie siły napędowej ani in+ ani in- ale to zapewne wiesz :)

 

Dupa Ci ucieka w przednionapędówce? To te opony słabo muszą trzymać. Mnie nawet w Combo C dupa nie ucieka, prędzej przód wpadnie w poślizg pomimo dość dużego rozstawu osi i to na 185 więc w B to dziwne.

Edytowane przez mojo333

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na suchym w ciasny dość zakręt 90* wchodzę 120 i siedzi, jak przyklejone, wystarczy 10 więcej i niestety dupa czuję jak się uślizguje, na toykach mam jeszcze 7mm bieznika, więc nie sa zjechane.

Na mokrym nie próbuję, bo cięzki przód, tył lekki, to go nosi.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności