Skocz do zawartości

Auto nagle nie odpala


Gość hubix1997

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hubix1997
9 minut temu, rafalgrzegorz napisał:

Ja bym popytał w jakimś najbliższym/zaprzyjaźnionym warsztacie - bo może być tak że wcale to nie wina rozrusznika tylko elektryki.

Zawsze możesz kupić jak już będziesz pewny co z nim.

Właśnie jutro zamierzam podjechać do speca który siedzi w VW i oplach, mówił, że już nie jednemu to robił..

'kostka/wkładka stacyjki'

Nie sądzisz, ze by to dawało jakieś inne objawy?

Stacyjka jakby nie patrzeć działa mi prawidłowo,  kierownice odblokuje, zapłon działa.

 

 

1 minutę temu, adam1954 napisał:

Wyjmij i sprawdź.

Nie musi być usterka elektryczna.

Może zasyfił się w środku automat rozrusznika i wystarczy wyczyścić.

Potem będziesz kupował lub naprawiał gdy to sprawdzisz

dzięki jutro w pracy poproszę chłopaków z warsztatu żeby go wyjęli. tylko pytanie czy jutro odpale żeby dojechać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość hubix1997
1 minutę temu, adam1954 napisał:

 

Jak działa jak nie odpala?

W sensie zapłon po pierwszym przekręceniu,  jak uruchamiasz akumulator itp. Nie silnik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kontrolki świecą a reakcji zero.

Ale terkot przy odpalaniu i brak reakcji w kilku przypadkach przeze mnie sprawdzanych to był padnięty aku.

Sprawdziłbym jeszcze klemy i masy na karoserii i silniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hubix1997
3 minuty temu, adam1954 napisał:

No i kontrolki świecą a reakcji zero.

Ale terkot przy odpalaniu i brak reakcji w kilku przypadkach przeze mnie sprawdzanych to był padnięty aku.

Sprawdziłbym jeszcze klemy i masy na karoserii i silniku.

tylko raz terkotał, teraz to juz nawet nie zakręci..

Klemy i masy- to raczej by auto było odłączone od prądu?

Dodam że do klem mam przytwierdzone kable od led na takich mniejszych klemach, ale to już mam pare ładnych miesięcy więc to chyba wpływu nie ma..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hubix1997

W dieslu max 600A.. jutro będę z tym działał mam nadzieję, że da się to jakoś załatwić.

dzięki za rozwiązania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić na rozruszniku czy przewód sygnałowy do automatu dostaje napięcie po przekręceniu kluczyka w pozycję kręcenia rozrusznikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hubix1997
1 minutę temu, adam1954 napisał:

Możesz sprawdzić na rozruszniku czy przewód sygnałowy do automatu dostaje napięcie po przekręceniu kluczyka w pozycję kręcenia rozrusznikiem.

Ok sprawdzę i jutro wrzucę wam aktualizację co i jak i czy rozwiązane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, hubix1997 napisał:

Właśnie jutro zamierzam podjechać do speca który siedzi w VW i oplach, mówił, że już nie jednemu to robił..

'kostka/wkładka stacyjki'

Nie sądzisz, ze by to dawało jakieś inne objawy?

Stacyjka jakby nie patrzeć działa mi prawidłowo,  kierownice odblokuje, zapłon działa.

 

 

dzięki jutro w pracy poproszę chłopaków z warsztatu żeby go wyjęli. tylko pytanie czy jutro odpale żeby dojechać :)

Nie koniecznie mogą być inne objawy.

Uszkodzona kostka robiła różne cuda - u mnie wyłączała radio po przejechaniu ok 60 km, po czym załączenie i znów po 60km radio off.

Syn miał problemy ze światłami głównymi, dopiero wymiana wkładki (urwana płetwa) pokazała problem - wymienił całość w "AG".

Inny kol opisywał że gdy auto stało przodem do słońca to nie odpalił z kluczyka.

I to tylko te na szybko co sobie przypomniałem - wymiana kostki stacyjki i po sprawie.

Ale Adaś też daje dobre tropy.

Tak się zastanawiam i cię podziwiam że mając jeden kluczyk nie pokusiłeś się o jego sklonowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności