Skocz do zawartości

Gość roberts-71

Rekomendowane odpowiedzi

Według schematu do niego przychodzą trzy  przewody.

Czarno- biały , brązowo szary , brązowo-biały.

W Tisie jest dokładniej.

Patrz na załącznik

2018-07-28_085017.png

 

 

OPEL ASTRA II G 1.7 DTI CZUJNIK CISNIENIA 16258659

 

https://opel.7zap.com/pl/car/x03/p/2/4-3/#9

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość roberts-71

Czyli wychodzi na to że te czujniki są 2 jeden boscha pod gruszką podciśnienia.a drugi  tak jak ty sugerujesz Delko,czy dobrze rozumie.Pozdrawiam.

indeks.jpeg

Ja myślę że były stosowane różne.bo bo co dwa czujniki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość roberts-71

BOSCH CZUJNIK CIŚNIENIA OPEL 1.3/1.7/1.9 CDTI SZT

proxy?url=http%3A%2F%2Fmakonnen.iai-shop.com%2Fdata%2Fgfx%2Fpictures%2Flarge%2F5%2F3%2F2235_1.jpg%3F426573&hash=88d3804ae4be37204690d549244b386eb852f580b9b1c21544fa8f34af074edc

 

Nazwa producenta Bosch

Kod towaru:  

Kod producenta: 3165143619094

Stan: Towar oryginalny, fabrycznie nowy

 

 

Czujnik ciśnienia w kolekt. ssącym (doładowania) OPEL ASTRA G, H, COMBO, CORSA C, MERIVA 1.7 CDTI 04.03-

Może ktoś wie o co chodzi i  czy ten czujnik mierzy ciśnienie atmosferyczne.Dziękuje,

Edytowane przez roberts-71

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszą być 2 czujniki.

Komputer musi wiedzieć, jakie jest doładowanie i musi mieć punkt odniesienia - czyli jakie ciśnienie jest na zewnątrz.

W Łodzi pokazuje atmosferyczne 99kPA, w górach będzie mniej.

 

Ten ze zdjęcia na bank nie mierzy atmosferycznego, taki musi mieć wyjście "na zewnątrz"

 

 

Edytowane przez ja37

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość roberts-71

Przepraszam że odzywam się dopiero teraz,ale walczyłem z tymi błędami samochód w poślizgu i błąd ciśnienia atmosferycznego do momentu w którym przypomniałem sobie że w maju zamontowałem dodatkowy przewód masowy,po demontażu błędów brak,przed tym kablem wyczyściłem czujnik doładowania,wymieniłem czujnik ciśnienia doładowania który dzięki WAM wiem gdzie się znajduje nad kolektorem wlotowym,alternator i nic dopiero po demontażu tego dodatkowego przewodu pomogło.Mam pytanie może ktoś jest elektrykiem lub elektronikiem co miał za znaczenie ten dodatkowy przewód że wywalało te błędy?. Dziękuje i pozdrawiam,wszystkim tym którzy pomogli i tym którzy odpowiedzą na moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności