Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. Jadę dziś swoją mery i nagle patrzę na obrotomierz i WTF? Mam 1.4 a obroty niższe jak w kopciuchu. Na luzie wskazuje ok 500 przy normalnej jeździe jak zmieniam biegi na 3000 to mi ledwo 2000 pokazywało. Wszystko ładnie pięknie pracuje. Silnik cyka jak ta lala. Po ok 5min obroty wskoczyły do normy (znaczy ich wskazanie bo silnik pracował na normalnych obrotach). Miał ktoś taką przypadłość?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może trzeba wyjąć licznik i przeczyścić styki we wtyku.

Opcom może coś odczyta czy sterownik coś wyłapał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

miałem podobnie tylko z pokazywaniem prędkości był to objaw zepsutego sterownika silnika. Masz to każdorazowo czy co jakiś czas ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na razie wyskoczyło raz i wróciło do normy. Może mery też miała dość 35C. Na razie nic nie ruszam jak się będzie powtarzać to podjadę na kompa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak masz sterowany licznik ale miałem przypadek w corsie po wiechaniu w dużą kałużę licznik nie pokazywał prędkości. Tam sygnał pochodził z alternatora i on był winien .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 10.08.2018 o 20:16, irek711 napisał:

Nie wiem jak masz sterowany licznik ale miałem przypadek w corsie po wiechaniu w dużą kałużę licznik nie pokazywał prędkości. Tam sygnał pochodził z alternatora i on był winien .

Hmm, sygnał prędkości z alternatora ......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi