Skocz do zawartości

Głośniejsza praca silnika


Gość Matek8563s

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Matek8563s

Witam.

Szukałem w wyszukiwarce ale nie znalazło konkretnie mojego problemu a mianowicie moja viki od roku czasu po dodaniu gazu do dechy praktycznie zawsze zaczyna głośniej słychać silnik. Rozłożyłem pasek od osprzętu i dźwięk nadal się pojawia. Błędów nie było żadnych natomiast w chwili obecnej zaczyna coś się dziać z elektryką. Tak jakby CIM padał. Kontrolki opadają zapalają się kontrolki ABS, trakcji, kontrolka kierownicy z wykrzyknikiem. Wychodzi na to że z rana i wieczór kiedy jest chłodniej odpala normalnie a jakbym chciał odpalić w dzień kiedy samochód się już nagrzeje od słońca to od razu mam tę kontrolki i rozrusznik nie drgnie. W pierwszej sprawie podejrzewam pompę wtryskowa aczkolwiek nie robiłem żadnych testów w opeltechu czy czymś podobnym. A w drugim przypadku CIM ponieważ mam płyn wspomagania Dolany na max wiec brak płynu jest wykluczony. Ktoś miał podobny przypadek? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam forumowiczów :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze kod silnika by wypadało podać.

Po drugie 

3 godziny temu, Matek8563s napisał:

mianowicie moja viki od roku czasu po dodaniu gazu do dechy praktycznie zawsze zaczyna głośniej słychać silnik.

 

A słyszałeś jakikolwiek silnik który nie zacznie głośniej pracować gdy go przybutujesz?

 

 

3 godziny temu, Matek8563s napisał:

Tak jakby CIM padał. Kontrolki opadają zapalają się kontrolki ABS, trakcji, kontrolka kierownicy z wykrzyknikiem.

 

No to czas odczytać błędy ze wszystkich modułów auta

Wtedy się dowiesz co w trawie piszczy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Matek8563s
Godzinę temu, adam1954 napisał:

Po pierwsze kod silnika by wypadało podać.

Po drugie 

 

A słyszałeś jakikolwiek silnik który nie zacznie głośniej pracować gdy go przybutujesz?

 

 

 

No to czas odczytać błędy ze wszystkich modułów auta

Wtedy się dowiesz co w trawie piszczy

Po pierwsze Y20DTH

Po drugie to jest specyficzny dźwięk jakby się miało coś urwać/odpaść.

https://www45.zippyshare.com/v/Wb2FlcnK/file.html

Link do nagrania z telefonu występuje w sekundach:

23
29
31
43 lekko
48

a z tymi modułami muszę poczekać aż się zrobi zimniej bo nie odpalę żeby gdzieś zajechać...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczyt błędów samemu

Są filmiki i porady jak to zrobić

Chcesz aby ktoś posłuchał tego dźwięku to zrób to tak aby był na forum.

Nikt ci nie będzie szukał i pobierał aby to posłuchać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Matek8563s
12 minut temu, adam1954 napisał:

Odczyt błędów samemu

Są filmiki i porady jak to zrobić

To będę musiał posiedzieć i poczytać. Pamiętam jak w astrze było ale nie działa w ten sposób... A co do tego dźwięku to mogę mieć rację odnośnie tej pompy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności