Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
potrzebuje Waszej pomocy. Jeżeli temat się powtarza to z góry przepraszam, ale mam duży problem. Niedawno kupiłem Merivę z 2004 roku z silnikiem 1.7 CDTI. Auto ma przjechane około 200 tys. i wiem, że nie było przy nim nic robione od 2 lat. Dziś zauważyłem, że po wciśnięciu do połowy sprzęgła auto zaczyna jakoś dziwnie klekotać. Po puszczeniu lub wciśnięciu do końca wszystko jest OK. Dodatkowo przy 2 i 3 biegu jest delikatne szarpnięcie po puszczeniu sprzęgła. Internet i fora podpowiadają, że to najgorsze z najgorszych, czyli niebawem będzie do wymiany dwumasa. Pytanie do Was czy istnieje możliwość bezpiecznej zamiany dwumasy na jednomas (jeżeli tak to polećcie coś)? Jeżeli jestem skazany na dwumasę to poradźcie gdzie kupię najtaniej komplet sprzęgła, aby nie wydawać milionów monet na ten zabieg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Popatrz ile tego można na forum w 5 minut znaleźć

Tym razem nie zamykam.

Ale następny raz gdy będziesz pisał a tematy będą to poleci twój w kosz.

https://www.sprzeglo.com.pl/sztywne-kola-jednomasowe-kit-4p/127?gclid=EAIaIQobChMIv7mcl73q3AIVrZPtCh0xxwd2EAMYASAAEgLNIfD_BwE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Swego czasu zmieniałem na taki właśnie zestaw od Valeo, do 200 km po wymianie byłem załamany, gorzej niż z padniętym DM ale póżniej się ułożyło i było ok. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi