Skocz do zawartości

Opel ASTRA J 2017, 1.4 turbo lpg, drgania przy hamowaniu


Gość michallll

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Kupiłem nowego Opla Astra J 1,4 Turbo z fabrycznym LPG. Przejechałem samochodem 2200 km i zaczął się problem. Problem polega na tym, że podczas hamowania( prędkość ok 80km/h) zaczęło mi drgać kierownicą. Udałem się do salonu. Ekspertyza wykazała "delikatnie przegrzane tarcze". Przekazano mi, że mój styl jazdy spowodował usterkę. Pomiary tarcz i klocków były ok. Nie jest to może dość uciążliwe, ale wydaje mi się, że przy takim przebiegu nie powinny zdarzać się takie rzeczy. Przejdźmy do rzeczy. Salon nie jest w stanie uznać mi wyżej wymienionej usterki na gwarancji. Jedyną opcją jest to, że się "dotrze", bądź zakup nowych tarcz oraz klocków - koszt ok 800 zł. 

Jest to mój pierwszy nowy samochód i nie wiem jakie kroki podjąć dalej. Udać się do innego salonu i próbować naprawy gwarancyjnej?? Proszę o poradę. Z góry dziękuje.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

8 godzin temu, michallll napisał:

Pomiary tarcz i klocków były ok.

 

Skoro pomiary tarcz były ok . to jak stwierdzają że tarcze przegrzane?

Jedź do innego serwisu w celu potwierdzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam 1954 stwierdziłem, że zrobię jeszcze ok 2 tys km i jeśli nie będzie poprawy to udam się do innego salonu celem potwierdzenia diagnozy. Mimo wszystko wydaję mi się, że jest to wada fabryczna klocków bądź tarcz(stawiałbym bardziej na tarcze, gdyż taki defekt występuje przy tarczach). Posiadałem już parę samochodów, przy których zmieniałem równocześnie tarcze i kocki. Nigdy nie zdarzyło mi się "przegrzać" tarcz, więc tym bardziej dziwna wydaje mi się ekspertyza serwisu. Nie ma co gdybać po wizycie za ok 2 tys km w innym serwisie będę mądrzejszy o kolejne doświadczenia. 

Jeśli ktoś ma jakąś poradę do zaistniałej sytuacji, będę wdzięczny za komentarz. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należało dokonać pomiaru bicia tarcz. Sam pomiar grubości guzik daje. Po tak znikomym przebiegu winni wymienić tarcze + klocki a nie zwalać winę na klienta i wymyślać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArKos dzięki za poradę, nie wiedziałem, że można dokonać pomiaru bicia tarcz. Jak będę w drugim salonie, zgłoszę żeby dokonali pomiaru. Znasz może jakie są wartości pomiaru ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sprawa zakończyła się następująco, bicie na obu tarczach przekroczone dwukrotnie. Tarcze przetoczone, problem ustąpił

Pozdrawiam

Naprawa w ramach gwarancji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności