Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

od jakiegoś czasu posiadam Opla astrę H 1.6 Z16LET silnik w turbo. Asterka popala olej, wdg moich wyliczeń 0,5l-0,6l - 1000km. Ciężko mi określic czy dymi, podczas jazdy tego nie zauważam. Asterka idzie jak burza, żadnych problemów z mocą itp. Dziś postanowiłem sprawdzić na luzie jaki dym leci i nagrałem filmik. Na początku widać niebieski dym, samochód stał około 8h w garażu, potem już chyba spaliny są normalne ? Przepraszam że filmik obrócony na bok ale podczas konwertowania w jakiś sposób się tak obrócił. Jak olej spadł do optymalnego poziomu na miarce ( środek między min. a max) po iluś tam km, różnie z tym bywa, zapala się kontrolka niskiego poziomu oleju, po zgaszeniu i odpaleniu gaśnie, lecz za jakiś czas też róznie bywa zapali się ponownie.

Wdg. Was jest się czego obawiać??   Dziękuje za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O pobieraniu oleju jest mnóstwo tematów .

Są porady jak można próbować odpiec pierścienie.

A u ciebie nie wiesz nawet czy turbo nie przepuszcza i stąd ten pobór.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja tylko dodam -

Astra H (2006-2013 Z16LET) - autko wiec ma minimum 5 lat i nie wiadomo ile kilometrów w kołach

Zużycie 0,5-0,6 l/1000km - a jaka jest norma zużycia oleju według fabryki i czy sprawdzał ktoś czy czasem gdzieś olej nie ucieka.

Następna sprawa to to jak autko jest użytkowane bo jak kręcone na wysokich obrotach to i więcej oleju spala - taki urok tych silników.

Kontrolka poziomu oleju  - sprawdź ok 5-10 minut od zgaszenia silnika miarkę oleju - ma być 3/4 stanu i taki stan utrzymywać.

Następna sprawa jaki olej jest zalany do silnika i jakie interwały wymiany oleju - bo ja bym lał dobry syntetyk i wymieniał co 10-15tkm - to by było na tyle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na jakim oleju śmigasz?

czujnik oleju sprawdozny /może się popsuł/?

swoją drogą moja astra F/pomijająć rdzę/,to nie bierze anl mililitra oleju /od wymiany do wymiany/21 lat.

oplu Quo vadis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi