Skocz do zawartości

Fragmenty (jakby łożyska igiełkowego) na dywaniku kierowcy


Gość damian_gl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od pół roku posiadam Merive B 1,4 benzyna r.2013.
Dziś podczas ogarniania wnętrza na dywaniku kierowcy znalazłem małe metalowe pręciki (kilkanaście szt.). Opukałem plastikową obudowę nad pedałami i wypadło jeszcze kilka... + 2 fragmenty pękniętej blaszki  - jakby jakiś fragment okrągłego, niewielkiego (~fi=2cm) dekielka.

Blaszki zgubiłem, ale pręciki pozbierałem i mam - pokażę przy jakiejś okazji mechanikowi.

Zastanawiam się co to u licha jest ?? Coś się rozleciało? Ale gdzie? Kolumna kierownicy, hamulec, sprzęgło?

 

Proszę o jakieś sugestie. Samochód nie wskazuje żadnych objawów podczas jazdy - przynajmniej nie zauważam.

122.jpg

Edytowane przez damian_gl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem takie przypuszczenia. że to może jakaś pozostałość po innej naprawie, ale:

- nie ma szans żeby zostawić takie drobne ruchome elementy na osłonie - tak mi się wydaje... i dlaczego dopiero teraz poleciały na podłogę...

- mam pełną historię napraw tego auta i tam nie było nic grzebane (ale wiadomo - ręki nie dam uciąć że to pewniak).

Edytowane przez damian_gl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze sprawdził krzyżaki od łącznika kolumny - część nr 8 na fotce.

 

mery.png

Z tego co pamiętam tam są podobne wałeczki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic się nie dzieje z układem kierowniczym, wszystko wydaje się w normie przy normalnej eksploatacji...

@rafalgrzegorz  przyglądałem się temu, bo widać ten element od spodu - nie wygląda to źle na pierwszy rzut oka, ale jeżeli piszesz, że tam są podobne wałeczki, to pewnie to :-/ Bez mechanika się nie obejdzie - strach jeździć.

Dam znać co to, po diagnozie...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sam sprawdzić krzyżaki ręcznie - czy mają luzy.

Też w samej kolumnie kierowniczej są łożyska - chyba też dolne jest wałeczkowe. To bym sprawdził czy nie ma luzu, normalnie ręką szarpnąć - powinno być widać po zdjęciu osłony pedałów - to tak dla pewności czy jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzów nie wychwyciłem. W sobotę "wyszedł" przegląd auta więc, byłem na stacji diagnostycznej. Tam wszystko OK.
W ASO mówią, że podejrzewają kilka rzeczy, ale nie chcą powiedzieć nic konkretnego dopóki nie zobaczą samochodu *. Jestem umówiony na piątek. Napiszę co zdiagnozowali. Może komuś się to przyda... w Internecie nie znalazłem nic nt. temat.

 

* ...aaa -  kazali szarpać mocno kierownicą czy będzie jakiś luz... no ale ni ma... szarpałem też z odblokowaną wajchą blokującą regulację kierownicy i też bez dziwnych objawów.

Edytowane przez damian_gl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności