Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam posiadam astre g 1.6 v16 115km 2002r ale patrzac pod maske silnik nie wyglada jak Z16XER wiec ptanie jgdzie moge spradzwic numer silnika ?

a tutaj zdjecie jak wyglada silnik.

xbynr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

WITAM po przeleceniu calego internetu doszedlem do wniosku ze jest to silnik  Z16SE czy mam racje ?

w dowodzie mam wbite 1.6 v16 115km a Z16SE jest przeciez v8 i 64kw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Silnik do obecnie część zamienna, ale możesz po VIN sprawdzić sobie choćby tutaj: https://opel.7zap.com/pl/car/  jaki fabrycznie był silnik. Z16XER to raczej jednostki z Astry H.

A w karcie pojazdu nie ma nic o silniku?

Z tego co pamiętam, trwałe oznaczenia silnika znajdowały się przeważnie po prawej stronie silnika od strony maski patrząc, na wysokości kolektora wydechowego. Próbuj tam poszukać. Powinno być takie płaskie miejsce z wybitym typem.

Przykładowa aukcja gdzie widać oznakowanie silnika https://allegro.pl/silnik-benzynowy-opel-astra-g-ii-z16se-i7596211746.html . Ostatnie zdjęcie z widocznym kołem zamachowym.

Edytowane przez topiq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie co do silnika Z16SE chcialem zamowic termostat ale sprzedawca powiedzial ze sa dwa jeden z 120zl drugi za 30zl jeden byl obudowany drugi nie ale obudowa tego pierwszego nie pasowalaby do tego drugie,wiec ktory bedzie pasowal ?

na filmiku widac ze z bloku silnika wystaje wlasnie ten bez obudowy wiec to bedzie ten ?

minuta 7:27 zdjecie po prawej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A dla czego by nie pasowała obudowa?

Przecież nie ma innych termostatów.

Po co ci nowa obudowa ?

Kup termostat i załóż.

Problem tylko w firmie.

Nie kupuj byle jakich zamienników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki panowie.szukam teraz informacji gdzie w Z16SE znajduje sie czujnik oleju?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja widzę że nie szukasz.

Wyszukiwarka forumowa działa.

Sprawdziłem.

Lenistwo jest u nas tępione.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

własnie mialem pisac ze juz znalazlem temat :) ale wracam z kolejnym pytaniem. chcialem odczytac bledy ''hamulec i gaz'' ale ikonka auta z kluczykiem mruga caly czas,bez przerwy czekalem dlugo ale caly czasz to samo.o puszczeniu pedalow oczywiscie przestaje.dlaczego tak sie dzieje ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj tak jak tutaj napisane

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niestety zdjecia juz nie dzialaja ale znalazlem te zlacze diagnostyczne wiec ktore dziurki musze zmostkowac ?

IMG_20181003_221433.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli musze zmostkowac pin nr 5  i 6 tak? tak wychodzi z tematu o kodach bledu ktore mi wyslales.

obd-ii-opis-pinow-m30144.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko, że nie masz pinu 6, więc tylko komputer, albo chińczyk na telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dokladnie,mostkowanie sie nie sprawdzilo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No fakt mój błąd że nie popatrzyłem dokładnie

Brak 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam ponownie czy tymi srubkami mozna wyregulowac sobie lpg? znajduja sie one na praowniku jesli tak to ktora jest od czego ?

ESfp9Sx.jpg

KEPfcfI.jpg

A kolega wie że odbiega od tematu.

Nie mówię już że temat nie zgodny z regulaminem.

Zamykam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsza, to prawdopodobnie bypass, druga wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• Przez Opel Astra h 1.6 85kw
      Witam. Mam takie pytanie, gdy zatankuje do pełna maksymalnie zrobię na zbiorniku 700 - 800 km...... Mam problem z sonda lambda pierwszą przed katalizatorem. Może on zwiększać spalanie? Ile wam pali Astra z takim silnikiem hatchback? Dodam że jeżdżę po autostradzie z prędkością 120 130 km 
    • Przez a_k_dj
      Witam. Po przewertepowaniu masy stron i zakamarków silnika nie znalazłem odpowiedzi, nie zlokalizowałem czujnika temperatury cieczy. Po proszę o pomoc a najlepiej zdjęcie. 
    • Przez qpik
      Od pewnego czasu na wolnych obrotach słychać cykliczny dźwięk syczenia dochodzący z okolic przepustnicy (a przynajmniej tak mi się wydaje). Czy wie ktoś co to może być? Samochód chodzi OK, komputer nie pokazuje żadnych błędów. Czy taki dźwięk może wydawać odma? Jeżeli tak to jak ją sprawdzić.
      Wrzucam nagranie gdzie wszystko słychać, proszę też o opinie czy nie słychać też jakiś innych niepokojących dźwięków:

Partnerem serwisu: Fabryka kart plastikowych LiderKarty
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.