Skocz do zawartości

Opel Meriva B kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem świeżym posiadaczem Merivy b. Poczytałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Jeżeli coś już było poruszane na forum, to proszę o przekierowanie do wątku. Po kupnie auta wyszło kilka tematów na które chciałbym uzyskać odpowiedzi:

1. Jak wyciągnąć lampkę z progu tą, która zapala się po otwarciu drzwi żeby wymienić żarówki. Od strony pasażera świecą się obydwie, a od strony kierowcy ani jedna ?

2. Kiedy zapalają się lampki z tyłu nad głową pasażerów bo nie świeci mi prawa ani lewa ?

3. Nie mam koła zapasowego tylko zestaw naprawczy. Czy do wnęki na koło wchodzi pełnowymiarowe czy tylko dojazdówka ?

4. Mam nawigację i radio cd500, ale nie mam płyty z nawigacją. Czy do navi musi być płyta czy można gdzieś ściągnąć mapy zgrać na pendriva i podłączyć przez gniazdo usb ?

5. Czy komunikaty głosowe do telefonu są tylko w języku angielskim czy można zmienić język na polski ?

5. Czy w osłonach słonecznych da się wymienić żarówki czy trzeba kupić działające używki ?

6. Czy w Krakowie lub okolicach są jakieś sklepy z używanymi częściami ?

7. Czy do monitora od navi można podpiąć kamerę cofania ?

8. W ustawieniach auta mam włączone funkcje odprowadzania światłami do domu i szukania auta światłami, a po zamknięciu i otwarciu auta żadna z nich nie działa, gdzie leży przyczyna ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam,
jestem świeżym posiadaczem Merivy b. Poczytałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Jeżeli coś już było poruszane na forum, to proszę o przekierowanie do wątku. Po kupnie auta wyszło kilka tematów na które chciałbym uzyskać odpowiedzi:
1. Jak wyciągnąć lampkę z progu tą, która zapala się po otwarciu drzwi żeby wymienić żarówki. Od strony pasażera świecą się obydwie, a od strony kierowcy ani jedna ?
2. Kiedy zapalają się lampki z tyłu nad głową pasażerów bo nie świeci mi prawa ani lewa ?
3. Nie mam koła zapasowego tylko zestaw naprawczy. Czy do wnęki na koło wchodzi pełnowymiarowe czy tylko dojazdówka ?
4. Mam nawigację i radio cd500, ale nie mam płyty z nawigacją. Czy do navi musi być płyta czy można gdzieś ściągnąć mapy zgrać na pendriva i podłączyć przez gniazdo usb ?
5. Czy komunikaty głosowe do telefonu są tylko w języku angielskim czy można zmienić język na polski ?
5. Czy w osłonach słonecznych da się wymienić żarówki czy trzeba kupić działające używki ?
6. Czy w Krakowie lub okolicach są jakieś sklepy z używanymi częściami ?
7. Czy do monitora od navi można podpiąć kamerę cofania ?
8. W ustawieniach auta mam włączone funkcje odprowadzania światłami do domu i szukania auta światłami, a po zamknięciu i otwarciu auta żadna z nich nie działa, gdzie leży przyczyna ?
 
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 
Pozdrawiam.
 
Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
 
 
Widzę, że na forum nie ma pomocy :-(

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - instrukcja obsługi str.180 (Lenistwo)

 

3 - zakupić metr i zmierzyć wnekę i sprawdzić jakie koło wlezie .

4 - instrukcja obsługi tegoż radia strona 80.

5 - w kloszach od tych żaróweczek masz małe szczelinki na śrubokręt.Ile to jest problemu wyjąć te klosze i sprawdzić jakie żarówki tam przychodzą.?

6 - na Allegro nie ma możliwości znaleźć takiego gościa?

7 - może to pomoże 

 

 

8 - podłączyć do komputera i sprawdzić.

 

 

Natomiast ode mnie jest przypomnienie że to jest forum użytkowników Opla a nie mechaników.

Może nie wielu ludzi wie co z czym się je?

Może sam zostaniesz prekursorem w dziedzinie Mery B?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



1 - instrukcja obsługi str.180 (Lenistwo)
 
3 - zakupić metr i zmierzyć wnekę i sprawdzić jakie koło wlezie .
4 - instrukcja obsługi tegoż radia strona 80.
5 - w kloszach od tych żaróweczek masz małe szczelinki na śrubokręt.Ile to jest problemu wyjąć te klosze i sprawdzić jakie żarówki tam przychodzą.?
6 - na Allegro nie ma możliwości znaleźć takiego gościa?
7 - może to pomoże 
 
 
8 - podłączyć do komputera i sprawdzić.
 
 
Natomiast ode mnie jest przypomnienie że to jest forum użytkowników Opla a nie mechaników.
Może nie wielu ludzi wie co z czym się je?
Może sam zostaniesz prekursorem w dziedzinie Mery B?
 


Dziękuję Ci bardzo. Miałem już kilka samochodów i byłem na forach użytkowników, gdzie na takie zapytania odpowiedź była natychmiastowa, przykładowo forum smart Polska, forum 7er, forum honda, tam ludzie naprawdę sobie pomagają.

Jeszcze raz dziękuję.

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gdybyś zobaczył to tutaj też pomagają jak umieją.

A jak pomóc gdy ktoś nie wie?

Po drugie to popatrz ilu właścicieli Mery B jest  chętnych do pomocy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gdybyś zobaczył to tutaj też pomagają jak umieją.
A jak pomóc gdy ktoś nie wie?
Po drugie to popatrz ilu właścicieli Mery B jest  chętnych do pomocy
Ok, dzięki za wyjaśnienie.

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Zbijar możesz pisać odpowiedzi bez cytatów - czyli pisać bezpośrednio pod postem - zaśmiecasz temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2018 o 09:38, zbijar napisał:

7. Czy do monitora od navi można podpiąć kamerę cofania ?

8. W ustawieniach auta mam włączone funkcje odprowadzania światłami do domu i szukania auta światłami, a po zamknięciu i otwarciu auta żadna z nich nie działa, gdzie leży przyczyna ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

 

7. Uruchomienie kamery wymaga zakupu oryginalnej kamery albo zamiennika (występują dwa rodzaje kamer PAL i NTSC, już nie pamiętam teraz jaka może być, bo poprawnie działa tylko jedna).

Jeśli ma być jak w oryginale to trzeba szukać kamery i blendy w której siedzą lampki podświetlenia tablicy rej., bo w niej oryginalnie jest zamontowana kamera. Można kupić z chin odpowiednią kamerę i do tego mocowanie w ramce tablicy rejestracyjnej. Do elektrycznego podłączenia kamery może być konieczność dołożenia pinów do fabrycznego złącza radia w miejscach do tego przeznaczonych. Kamera najlepiej jak będzie miała możliwość wyłączenia wizualnych linii ułatwiających parkowanie, bo radio ma możliwość wyświetlania linii na podstawie kąta skrętu kół przednich. Na koniec jedziesz do ASO albo kogoś ze sprzętem i dostępem do bazy GM na aktywację (aktualizacja softu dla numeru VIN auta które miało kamerę fabrycznie). 

8. Gdy wysiadasz z auta pociągasz manetkę od kierunków, wtedy włączają się światła na odprowadzenie do domu. Gdy chcesz oświetlić drogę DO samochodu, to dwa razy naciskasz przycisk odblokowania na kluczyku.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rostex,
bardzo Ci dziękuję za rzeczową pomoc. Właśnie chodziło mi o to czy do oryginalnego radia CD500 można dołożyć kamerę cofania. Myślałem, że jest to prostsze, że jest gdzieś w radiu gniazdo typu jack i tam można wpiąć sygnał video od kamer.
Co do świateł, to sprawdziłem i działa wszystko tak jak napisałeś. Zdziwiło mnie, że trzeba wykonać takie zabiegi, bo w innych autach działało to po zamknięciu i otwarciu auta.
Od dwóch dni mam nowy problem, po włączeniu wstecznego cały czas piszczy parktronik, ale jak się dojedzie do przeszkody, to słychać przerywane sygnały przy dojechaniu do przeszkody. Po kupnie tego nie było. Nie wiem co to może być, czy uszkodzony jest któryś z czujników czy coś innego.

Jeszcze raz Ci dziękuję za pomoc.

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności