Skocz do zawartości
mojo333

Corsa E 1.4+lpg fabryczne

Rekomendowane odpowiedzi

Corsa E 1.4+lpg fabryczne. Kupione w połowie sierpnia 2018 jako nowe. Do tej pory przejechane 3300km. Zrobione kilka zmian:

- felgo RC 16 z otworem centrującym o fabrycznych wymiarach aby nie stosować pierścieni

- opony z 185/65/15 zamienione na Rainsport3 195/55/16

- dach oklejony profesjonalnie folią czarny połysk

- przyciemnione szyby tył boki + tylna szyba

- czerwone zaślepki na śruby do felg :) taka pierdoła ale mnie cieszy bo nietypowa

Do ponad 2 tys km auto było traktowane jako docierane. Później próbowałem osiągów i na autostradzie wyszło że bez problemu dochodzi do licznikowych 180 a nwet po lekkiej górce utrzymuje 190. Wyniki na lpg.

Spalanie przy jeździ 100-120 to 6.8 benzyna i 8.0 gaz aczkolwiek widzę i w w miarę oziębiana się pogody spalanie wzrasta. Po kilku zimnych dniach benzyna to 6.9 gaz 8.2.

Przy jeździe na wprost autem dziwnie wozi i potrzebne są lekkie korekty kierownicą natomiast na tych oponach czyli 195 na zakrętach trzyma się ten maluch wyśmienicie.

Jeżdżę w 2 osoby więc miejsca aż nadto nawet na długie trasy. Najdłuższa trasa w 1 dzień to 500km.

Foty z wyprawy na grzyby.

DSCF0067a.jpg

DSCF0070a.jpg

DSCF0075a.jpg

DSCF0079a.jpg

DSCF0084a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

DSCF0046a.thumb.jpg.cb7a18e3f1d0542ed900a9b2e9515b1c.jpg

Edytowane przez mojo333
1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodam jeszcze że to już 3-ci nowy Opel pod rząd: Zafira A 1.8 125KM, Combo 1.7 cdti 100KM a teraz ta Corsa. Moje zdanie jest takie: Opel to fajne auto za rozsądne pieniądze, dobrze spasowane, mało się psujące. Mam nadzieję że utrzymam tą opinię.Jakieś pytania piszcie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Założona nakładka Ulter bo ta skośna rureczka tylnego tłumika jakoś mnie raziła :) 

IMG_20181017_112649.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Corsa ma już 4 tys km. ASO odradza ale zastanawiam się nad zmianą oleju przy 5 tysiącach bo chyba okres tzw docierania. Mam taką zasadę że po zalaniu pierwszy raz w nowym aucie leje już ten sam olej do końca jego użytkowania. Myślę o http://www.millersoils.co.uk/products/0/596

Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem nie ma sensu stosować przesadnie drogich olejów.

Silnika nie będziesz przeciążał , żyłował itp.

Zalej czym radzi producent i po sprawie.

Najważniejsze to nie stosować sie do procedury 30 tys przebiegu tylko wymieniać po 10-15 tys.

I będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego Mojo - jeżeli już tak bardzo chcesz coś porobić po tych 5000km to ja bym tylko doradził wymianę samego filtra oleju, olej bym zostawił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi