Skocz do zawartości

Auto po kolizji


Gość Lukkas

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście nie twierdzę że nie.

Przeglądy przechodzą nawet gorsze auta.

I nawet nie trzeba jeździć do niego.

Tylko trzeba wiedzieć gdzie są takie punkty i mieć odpowiednią wtykę:D + 50-100 dodatkowo za usługę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha no oczywiście że tak :D Aczkolwiek nie chce nikomu robić syfu, gdy mnie policja złapie (chociaż nie powinna, bo nic nie wystaje a "lekko" :P wgniecony zderzak nic tam nie oznacza ha)

Jeszcze mam jedną rzecz. Kwestia próby odwołania a w międzyczasie próba sprzedaży auta. Czy jedno wpływa na drugie ?
Ale to juz chyba pytanie do ubezpieczalni :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lukkas napisał:

Kwestia próby odwołania a w międzyczasie próba sprzedaży auta. Czy jedno wpływa na drugie ?

 

Nie wiem ale logicznie myśląc raczej nic niczemu nie przeszkadza.

Możesz chyba w każdej chwili zrezygnować z odszkodowania oczywiście do momentu pobrania kasy od nich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Lukkas napisał:

czy powinienem w nim umieszczać naprawy z ostatnich paru msc, typu klimatyzacja, wymiana wszelkich filtrów albo sam gaz, który ma niecałe 10msc

Ubezpieczyciel nie uwzględni kosztów napraw (to są wydatki bieżące, wynikające z normalnej eksploatacji auta), tym samym nie uwzględnia się wymiany filtrów, olejów, płynów,  klocków, tarcz, a nawet opon, czy akumulatora. Nowa instalacja LPG ma wpływ na wartość pojazdu i jeśli nie minął jeszcze rok od założenia, to ubezpieczyciel powinien uwzględnić 70% jej wartości. Gdybyś mógł się pochwalić wymianą skrzyni biegów, albo kompletnego zawieszenie (np, zmiana na gwintowane), to taka inwestycja musi być uwzględniona. 

 

16 godzin temu, Lukkas napisał:

potwierdzenia w postaci faktur

Kto powiedział, że potrzebujesz faktur? Skoro cały samochód mogę kupić na podstawie odręcznie sporządzonej umowy z panem X, to równie dobrze mogę kupić od pana Y skrzynię biegów, silnik, czy kompletne zawieszenie. Umowa cywilno-prawna, jest takim samym dokumentem, jak faktura i można w ten sposób dokumentować wszelkie poniesione koszty zakupu, jak i zleconych do wykonania usług.

15 godzin temu, Lukkas napisał:

Kwestia próby odwołania a w międzyczasie próba sprzedaży auta. Czy jedno wpływa na drugie ?

Sprzedaż auta nie ma już żadnego wpływu. Ubezpieczyciel dokonał wyceny szkody, określił koszt naprawy i wartość wraku. Możesz więc sprzedać auto, należy jednak uważać, by nie sprzedać go poniżej szacunkowej wartości wraku. Ubezpieczyciel może taką transakcję kwestionować, bowiem wskazali Ci nabywcę, oferującego 2500 zł. Sprzedając za cenę mniejszą zarzucą Ci, że naraziłeś ubezpieczyciela na stratę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dzwoniłem wczoraj to spytałem czy jest jakaś minimalna cena sprzedaży. Takowej nie ma i na przykładzie, gdy wspomniałem, że klient chciałby kupić za 1000 zł odpowiedziano mi, że dołożą te 1500 zł abym nie był stratny na tym. Jedynie otrzymałem wskazówkę, żeby sprzedać je możliwie jak najdrożej :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lukkas napisał:

Jak dzwoniłem wczoraj to spytałem czy jest jakaś minimalna cena sprzedaży. Takowej nie ma i na przykładzie, gdy wspomniałem, że klient chciałby kupić za 1000 zł odpowiedziano mi, że dołożą te 1500 zł abym nie był stratny na tym. Jedynie otrzymałem wskazówkę, żeby sprzedać je możliwie jak najdrożej

Ja mimo wszystko bym nie wierzył w takie zapewnienia. Nigdy (nigdy) nie załatwiaj niczego z ubezpieczycielem na telefon. Wyślij im maila, w którym informujesz, że masz ofertę kupna auta za kwotę..... zł, do tego uzasadnij, że ponosisz koszty parkowania i zabezpieczenia uszkodzonego pojazdu i zależy ci na uniknięciu powiększania tych kosztów. Jeśli otrzymasz maila zwrotnego z akceptacją takiego rozwiązania, to wtedy dopiero możesz bez ryzyka sprzedać po niższej cenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2018 o 13:04, hak64 napisał:

do tego uzasadnij, że ponosisz koszty parkowania i zabezpieczenia uszkodzonego pojazdu i zależy ci na uniknięciu powiększania tych kosztów

Mógłbyś jaśniej? 

 

A rozmowy są nagrywane to czemu miałbym temu nie wierzyć, ale może faktycznie mail będzie tym zabezpieczeniem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lukkas napisał:

A rozmowy są nagrywane to czemu miałbym temu nie wierzyć,

A czy Ty nagrywasz, czy oni? Wielokrotnie spotkałem się z sytuacją, że twierdzili, że nie dysponują nagraniem (skasowane), lub nikt nie dzwonił.

 

3 godziny temu, Lukkas napisał:

Mógłbyś jaśniej? 

Co tu rozjaśniać? Masz szkodę całkowitą, więc ubezpieczyciel ponosi odpowiedzialność (finansową) za wszelkie następstwa zaistniałej szkody. Wysyłasz więc ubezpieczycielowi pisemko, że do czasu otrzymania kwoty przyznanego odszkodowania, bądź też do czasu sprzedaży pojazdu, ponosiłeś koszty parkowania i zabezpieczenia uszkodzonego pojazdu na parkingu strzeżonym, prywatnym, czy w warsztacie naprawczym, co kosztowało .....zł. Ponadto masz prawo korzystać z pojazdu zastępczego, od dnia zdarzenia, do czasu wypłaty pełnej kwoty odszkodowania (auto można wynająć nawet od osoby prywatnej - potrzebna umowa najmu).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym się jeszcze raz poradzić was.

Uważacie że samo pociągnięcie + wymiana zderzaka wchodzi w gre ? Tzn czy wystarczy to do jazdy ?

Bo mówiąc szczerze cały czas jeżdżę tym autem. Wiadomo trasa praca - dom (ewentualnie po drodze sklep) ~ 15km, plus niekiedy po pracy udać się tu i tam (też nie za długie trasy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności