Skocz do zawartości
Wacha112

Frontera 2.0 8v miska olejowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytamie mam opla frontere 2.0 8v silnik c20ne mianowice chodzi mi o miske olejowa czemu jest taka duza kupilem silnik od opla calibry oznaczenia te same tam jest mniejsza miska i chcialem go zalozyc ale nie wiem czy musze zalozyc tą dużą miske czy moze zostac ta ma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaką powinieneś mieć to sprawdź tutaj

https://opel.7zap.com/pl/car/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że spokojnie możesz założyć.

Ja u siebie mam miskę z c20xe, też jest mniejsza od oryginalnej i spokojnie daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

We frocie mialem ta dużą chodzi mi o to po co taka duza czy nie moze byc ta mniejsza z calibry to te same silniki sa czy jak zostanie ta mniejsza czy nie bedzie problemu ze wskaznikiem ciśnienia oleju  calibra miala chyba kontrolke a ja mam kontrolke i wskazowke 

Mam caly silnik z calibry z miska poskladane i nie wiem czy jest sens zmieniac na ta dużą wtedy musialbym razem ze smokiem oleju  zmienic ale po co w fronterze stosowano taka dużą dlatego moze ze jezdzi sie po duzych przechylach ??? A calibra normalnie po drogach ??? Jak sie zatrze gdzies na górkach moze oleju nie pociagnie jak bedzie gdzies przechylony czy nie.ma to znaczenia ????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do frontery A sport z silnikiem c20ne nie podejdzie miska inna np z calibry nie miesci sie przeszkadza przedni naped  a jesli chodzi o miske z frontery to jest taka bo inna nie wejdzie a  tej orginalnej nie mozna wyjac  bez odkrecania poduszek silnika jeżeli silnik jest w ramie  tzeba uniesc podnosnikiem silnik dopiero wyjdzie  temat do zamkniecia pozdrawiam

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dobrze, że napisałeś, co wyczaiłeś, teraz wszystko jasne.

To c20xe wkładasz do frotki? :)

Jeszcze gwoli wyjaśnienia kontrolki i wskazówki.

Tą sprawę u ciebie załatwia czujnik cisnienia oleju.

Edytowane przez ja37

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Zmienialem z calibry to ten sam c20ne ale trzeba wszystko caly osprzet zmienic mocowanie poduszek  miska smok kolo zamachowe  tylko  kolektory zostaja te same a z cisnieniem tak jak mowisz czujnik jest inny niz w calibrze tez trzeba zalozyc ten co byl w  frocie

Edytowane przez Wacha112

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi