Skocz do zawartości
dexxt

Astra J - problem z przyspieszaniem - 1.7 cdti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

posiadam Astra J 1.7 cdti 2011 ( 161 tys. przebiegu ) auto do tej pory sprawowało się bardzo dobrze, jednak ostatnio zaobserwowałem brak mocy.

2x zdarzyło się to podczas jazdy, przejechałem około 2km i przy 70km/h chciałem dodać gazu i auto nie reagowało, dławiło się. Po minucie może dwóch wszystko wróciło do normy. Za drugim razem przy dodaniu gazu wyskoczył komunikat o usterce w samochodzie ale po chwili zniknął.

Ostatni raz było to po uruchomieniu silnika (około 9st. temperatura powietrza na zewnątrz) chciałem ruszyć i brak mocy. I tak samo tutaj po kilku minutach powolnej jazdy auto normalnie przyspieszało.

Czytałem na różnych formach informację o podobnych sytuacjach jednak trochę się różniących, u mnie nie występują falujące obroty lub biały dym ... gdzie ktoś o tym coś wspominał.

Może ktoś miał podobne problemy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, dexxt napisał:

Za drugim razem przy dodaniu gazu wyskoczył komunikat o usterce w samochodzie ale po chwili zniknął.

I to już dorosłego człowieka powinno zaciekawić i zmobilizować aby pojechał na diagnostykę i sprawdził po podpięciu do komputera co się dzieje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak i owszem gdyby nie to, że było to w drodze do pracy a 3 przypadek był po zakończeniu pracy.
Dzisiaj rano sprawdziłem "metodą gaz + hamulec" .
Jeżeli dobrze policzyłem to było 10 , 1 , dłuższe świecenie i 6. Czyli możliwy błąd przepływomierza?

0100 Nieprawidłowy sygnał z przepływomierza powietrza

albo
0110 Czujnik temperatury powietrza zasysanego

Auto dzisiaj jedzie normalnie bez problemów z przyspieszaniem, uruchamianiem itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj jest dobrze a za kilka dni może nie odpalić.

Co wtedy gdy będzie pilna potrzeba jazdy.?

Piszesz że nie wiesz czy dobrze policzyłeś.

Albo , albo.

Tak sie nie diagnozuje auta.

Zrób filmik jak wymigujesz błędy i ktoś ci pomoże.

A na pewno dokładniej będzie jechać do kogoś kto ci odczyta dokładnie wszystko komputerem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja to widzę 9, 1, 1, 6, 1

Czyli jakieś dziwolągi.

Zostaje wiec podpiąć do komputera i dokładnie zdiagnozować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi