Skocz do zawartości
Astra j

Astra j 1,7 cdti problem z zapowietrzaniem sie pompy wysokiego cisnienia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam problem z Astra j 1.7 cdti a dokładnie z wadą fabryczne tego modelu silnika tzn.zapowietrzanie się pompy wysokiego ciśnienia w skutek czego silnik podczas wybiegu lub na wolnych obrotach wydaje dźwięk podobny do prowadzącego paska.Dźwięk wydobywa się napewno z pompy wys.ciś.pompa została zregenerowana,został wymieniony zawór scv efekt dalej ten sam może ktoś podrzuci jakiś trop jak wyeliminować tą fabryczne wadę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam problem z zapowietrzaniem się pompy wysokiego ciśnienia rozwiazany tzn. potocznie zwany odgłosem napelniajacej się butelki. Problem tkwił w filtrze paliwa.Stary filtr przebieg około 8000 wyglądał jakby wyciągnięto go ze smoły i tu rodzi się pytanie albo paliwo złej jakości lub brud w baku powodowało słabszy przepływ paliwa w skutek czego zapowietrzała się pompa .Wymieniłem filtr na nowy w moim przypadku na Knechta jak sugerowali inni forumowicze i pełny sukces. Także dziękuję za podpowiedzi wszystkim zainteresowanym.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to Ja jeszcze dodam że w moim przypadku tyle że 2.0 problem rozwiązało uszczelnienie przewodów wchodzących do filtra. Ten który szedł do zasilania pompy latał na wszystkie strony.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Maniek napisz tak krótko czym i jak je uszczelniłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sory że tak późno.
Po prostu załorzyłem oringi na końcówki tych przewodów, teraz siedzą w filtrze sztywno i od tego momentu nie zapowietrzył się ani razu.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi