Skocz do zawartości

Olej w płynie chłodniczym.


Gość forestit
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez adam1954,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zauważyłem pewien problem w moim samochodzie ZB 2010r 1.8 140km 95tyś przebiegu z czego 15 na LPG.  Zaczęło mi ubywać płynu chłodniczego delikatnie nie wielkie ilości dolałem raz i obserwowałem śladowe ilości ubywały  powiązałem to z tym  że w lipcu był montowany gaz LPG i może na wężu którymś jest delikatny wyciek a że nie długo mam przegląd to chciałem to zgłosić. Z nawiewu w kabinie też czasem czuć zapach płynu chłodniczego. Podczas ostatniej kontroli płynu okazało się że w zbiorniczku mam olej nie jakaś wielka ilość tylko taki tłusty osad coś na filmiku tylko że 90% tego. Odciąłem płyn do strzykawki i o ile w  strzykawce jest w miarę ok tylko jakieś czarne drobinki są to sama strzykawka na zewnątrz była tłusta. Poziom oleju oraz jego konsystencja jak i zapach w normie. Węże z wody też są normalnie twarde po zagrzaniu nic nie bulgota nie gotuje się. Podejrzewam że to jak na filmiku chłodniczka Oleju.  Moje pytanie czy można to jakoś sprawdzić czy to na pewno to?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazuje nie gazuje to już inna kwestia. Bo to że w rodzinie jest taka zafira i na gazie zrobiła ponad 100tyś bez problemu to i tak nikogo nie przekona. Czy przy pekniętej głowicy nie robiło by się ciśnienie w układzie i majonez na korku bagnecie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, forestit napisał:

Moje pytanie czy można to jakoś sprawdzić czy to na pewno to?

 

Pomiar kompresji.

Jeżeli w normie to można założyć że silnik w porządku a winna chłodniczka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczołgałem się  pod samochód i blok jak i chłodniczka jest cały zapocony. Kompresji nie mam jak zmierzyć zrobię jeszcze test na CO2 w układzie chłodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie
3 godziny temu, forestit napisał:

Kompresji nie mam jak zmierzyć

Manometr do kompresji kosztuje 40 zł

https://allegro.pl/oferta/miernik-tester-poziomu-kompresji-benzyna-sprezania-7284194975?bi_s=ads&bi_m=listing%3Abottom&bi_c=NzBjZDE0YWYtNjNlOS00YjA1LTg0ODMtMjE2MjYzMmE1NTQ4AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=a6b7d3b1-aca9-40e3-b7ce-d4a8b13e0e47

Za usługę u każdego mechanika zapłacisz 30 zł.

Jak się nie da jak się da.

Tylko chęci potrzebne.

3 godziny temu, forestit napisał:

Wczołgałem się  pod samochód i blok jak i chłodniczka jest cały zapocony

No to może masz winnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności