Skocz do zawartości
Labiel

2.0 147kW 16V Z20LER Z20LER nie odpala - podejrzenie braku sygnału wtrysku

Rekomendowane odpowiedzi

To też nie musi być wina czujnika.

Do dopełnienia diagnostyki trzeba by było sprawdzić przewody tegoż czujnika .

Czy idzie sygnał do niego od sterownika.

Czy nie ma przebicia na drugi przewód.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie to sprawdzam. Do jednego z kabli przy kostce było coś lutowane. Już nie pamiętam, ale może od poprzedniej instalacji LPG. Była dość duża gruda cyny. Być może to powodowało przerwę w sygnale. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A widzisz jednak jest jeszcze coś oprócz czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kabel poprawiony, zaizolowany i zobaczymy. Na razie po jednej nocy na dworze odpaliło od strzała. Znów na co dzień przesiadłem się do GTC, tak że będę obserwował co się dzieje. Mam nadzieje że problem rozwiązany, ale nadal jest mała nutka niepewności czy nie spłata figla rano. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Labiel
      Jak prawidłowo powinna działać pompa po przekręceniu kluczyka? Czy za każdym razem dobija ciśnienie, czy tylko raz a następne dopiero po pewnym czasie (mowa oczywiście o nie odpalaniu). Czy jednak po każdym przekręceniu kluczyka powinna się odezwać i dopompować? 
    • Przez Labiel
      Chodzi o część GM 850829, czyli tą podkładkę która idzie pod śruby montażowe turbiny. U mnie jest popękana, a przy okazji wymiany kolektora warto byłoby ją wymienić. Cena tego kawałka żelastwa jest kosmiczna. Szukając w różnych sklepach ceny kształtują się koło 230 zł. Znalazłem jednak na eBayu z przesyłką w cenie 170 zł, ale znalazłem również inną ofertę, gdzie zamiast jednoczęściowej podkładki jest do kupienia, po prostu 10 sztuk osobnych odpowiednich podkładek.

Ktoś coś wie w temacie? Chodzi o to czy ta jednolita podkładka jest potrzebna? Może inaczej, bo czy jest potrzebna to wiem, ale chodzi o to że tak sobie tylko wymyślili, że zrobią to z jednego kawałka bo będzie im łatwiej montować, a równie dobrze można to zastąpić odpowiedniej grubości zwykłymi podkładkami.
    • Przez mlody92
      Witam,
      Mam pytanie. Gdzie/skąd/jak podłączyć ten czujnik?
      Szukałem dziś przewodu ale nie mogę go znaleźć?
      Chodzi mi o ten czujnik:

Co podłączyć do tego wężyka? I skąd ma w iść przewód? Wydaje mi się, że to powinno gdzieś iść do kolektora?
      Pozdrawiam
Partnerem serwisu: Fabryka kart plastikowych LiderKarty

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.