Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje waszej pomocy panowie.

Moze ktos sie spotkal z takim nieprzyjemnym przypadkiem i pomoze mi rozwiazac moj problem. 

W mojej vectrze jest taki problem otoz auto w tej chwili nie odpala a jest tak ze czasem odpali ale jak odpali to odrazy wskakuje na 4 tys. obrotow szybko zgasze i znowu odpale i auto chodzi jak marzenie pojezdze troche zgasze podchodze i znowu to samo nie odpala i jak niechce odpalic to zauwazylem ze na zaplonie po 2 sekundach zapalaja sie wszystkie swiatla stop i wiem ze juz nie odpali nawet jak bym dlugo krecil wszystkie bezpieczniki sprawdzone te elektro wlaczniki tez na komputerze pokazalo mi przepustnice i pedal gazu ale to tez zmnienilem wszystkie styki czyszczone pod maska w bezpiecznikach w bagarzniku takrze. Prosze chociaz mnie nakierowac gdzie moze byc problem. 

Z gory bardzo dziekuje za rozne sugestie. 

Pozdrawiam. 

Dodam jeszcze ze to jest vectra gts c 2.2 147 km 2002 rok. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A wyłącznik stopu sprawdzałeś?

I podłącz pod komputer aby sprawdzić wszystkie moduły auta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak wlacznik stopu jest sprawny na 100 procent moge dodac jeszcze tyle ze przed wlaczeniem zaplonu stop dziala na reakcje pedalu a nie piwinien. A jesli te moduły to trzeba je zmnienic zaprogramowac bo nie bardzo sie orientuje. Zdolam sam to naprawic ?

Ale jak by i nawet byl by walniety czujki stopu to by odpalal chodzil normalnie tylko tyle ze by nie dzialal stop albo caly czas sie swiecil. A tu odpali i wpada na 4 tys obrotow 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy zdołasz ale sprawdzić możesz jeżeli masz Opcoma.

Tam też wyświetlają się błędy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale jak by i nawet byl by walniety czujki stopu to by odpalal chodzil normalnie tylko tyle ze by nie dzialal stop albo caly czas sie swiecil. A tu odpali i wpada na 4 tys obrotow 

Mam program delpiegi 2014 no I jak auto dziala normalnie to bledy kasuje I potem nic z bledow sie nie wyswietla. Czy moze jest gdzies jakies zwarcie ?

Mam program delpiegi 2014 no I jak auto dziala normalnie to bledy kasuje I potem nic z bledow sie nie wyswietla. Czy moze jest gdzies jakies zwarcie ?

I sterownik slnika tez byl zmieniany na sprawny bo oddawalem do szpeca co przegral wszystko i na obydwuch byly te same obiawy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sterownik silnika to nie wszystkie moduły.

Trzeba sprawdzić co się dzieje z każdym po kolei.

Dla czego świecą się światła stop.

Jest jakieś zwarcie które trzeba zlokalizować.

Może moduł REC a może co innego.

Dla tego trzeba przeglądnąć wszystkie moduły nie tylko sterownik silnika.

Skakanie obrotów też może być tym spowodowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakies pol roku temu mialem nie szczelny bagaznik i zauwazylem troche wody w kole zapasowym i tez zaciekalo mi wlasnie na skrzynkie to szybko usunelem wade ale troche zdazylo zawilgotniec ale po tym wszystkim odlaczylem aku i poodpinalem kostki i zabralrm do domu na grzejnik zeby wyschlo no I na drugi dzien zamontowalem i jezdzilem z tym bez problemu moze 2 miesiace 

Mowie o skrzynce z bezpiecznikami to tez jest modul komfortu i ta cala skrzynka to tez modul tak ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi