Skocz do zawartości

Corsa E 1.4 A14XEL z fabrycznym LPG


Gość sever

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Założyłem ten temat, ponieważ chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej nt. instalacji gazowej zamontowanej fabrycznie w moim samochodzie Opel Corsa E z 2016r. z silnikiem A14XEL. Przekopałem sporo wątków dotyczących fabrycznej instalacji gazowej i nigdzie mnie mogłem znaleźć odniesienia do tego silnika, a w sumie to do mojego przypadku instalacji, ponieważ w większości przypadków jednostka sterująca ECU od gazu, o jakiej była mowa, była marki Landi Renzo. W moim przypadku większość elementów instalacji gazowej są od Landi Renzo, ale komputer od gazu ECU wydaje się być inny. Na końcu książeczki serwisowej mam wklejkę z najważniejszymi akcesoriami użytymi do instalacji gazowej i przy komputerze od gazu (Control Unit) mam Mitsubishi 12668099 i faktycznie jak wyciągnąłem jeden z komputerów znajdujących się obok akumulatora to na odwrocie była naklejka sugerująca, że nie jest to Landi Renzo.

 

Jeżeli ktoś z obecnych na forum administratorów wie coś więcej nt. tej instalacji to bardzo proszę o podzielenie się ta wiedzą. Chodzi mi głównie o możliwość wymiany komputera od gazu na taki niezablokowany, aby można było serwisować instalację gazową poza ASO. 

 

W załączeniu zdjęcia modułu sterującego LPG, który znajduje się przed akumulatorem oraz sposób montażu listwy wtryskowej wraz ze wtryskiwaczami. Swoją drogą jak sprawdzałem po numerach, które są widoczne na wtryskiwaczach to wygląda na to, że w mojej Corsie zamontowane są wtryskiwacze firmy Kieihin, ale też jakieś nietypowe, inne niż normalnie dostępne Kieihiny.

 

Z góry dziękuję za każdą informację w temacie i przepraszam za długi post.

20190107_181012.jpg

20190107_185210.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jestem zadowolony z tego jak działa ta instalacja, ale chciałbym w przyszłości mieć możliwość serwisowania instalacji LPG poza ASO, ponieważ niedaleko mam bardzo dobry zakład zajmujący się zakładaniem i serwisowaniem instalacji LPG, a do ASO mam spory kawałek. Blokada sterownika niestety uniemożliwia możliwość zmian w przyszłości poza ASO, więc zastanawiam się nad odblokowaniem sterownika bądź jego wymianą. Dodatkowo, pojawił mi się również znany już na forum przypadek nie przełączania się instalacji przy niskich temperaturach (poniżej 0 st. C). Czyściłem już elektrozawór przy reduktorze i faktycznie był dosyć mocno zabrudzony, więc wszystko ładnie wyczyściłem za pomocą benzyny ekstrakcyjnej, ale to nie przyniosło skutków. Obecnie nie mam możliwości sprawdzenia ciśnienia jakie wychodzi z reduktora, bo być może tutaj należałoby jeszcze je poprawnie ustawić zgodnie z tym, co napisał ArKos w temacie dla Astry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to landi jest syfem. Zablokowany sterownik, padające wtryski (choć te nowsze podobno trochę lepsze), kosmicznie drogie komponenty, ciągłe cyrki jakie opisują użytkownicy, długi czas przełączenia na lpg, nie wiem czy w oplu ale w skodach praca na benzynie na wyższych obrotach.
Reasumując gówniane instalacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bad czyli najlepiej pozbyć się tej instalacji jak zacznie sprawiać grubsze problemy i wrzucić coś co ogarnie prawie każdy gazownik, tak? Zakładam, że część "gratów" takich jak butla, reduktor, może listwa wtryskiwaczy są do ponownego zaadoptowania, a czy jest możliwe wykorzystanie fabrycznego przycisku LPG w kokpicie przy zmianie fabrycznej instalacji na inną czy jesteśmy skazani na oddzielny przełącznik? Chociaż pewnie to już zależy od indywidualnych umiejętności osoby zakładającej instalacje gazowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bad, znasz kogoś, kto mógłby się podjąć zmiany fabrycznej instalacji na "niefabryczną"? Najlepiej jakby to było łódzkie, ewentualnie śląskie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lpg forum masz gościa z okolic Bełchatowa Tomek1976 albo w Katowicach Silesia Cars który też działa na tym forum ale oni przypuszczam będą drożsi. Napisz do nich na lpg forum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sever napisał:

Dodatkowo, pojawił mi się również znany już na forum przypadek nie przełączania się instalacji przy niskich temperaturach (poniżej 0 st. C).

 

Nie przełącza się w ogóle czy po długim czasie?

6 godzin temu, bad napisał:

 w skodach praca na benzynie na wyższych obrotach.

 

Z tego co czytałem to przez gówniane głowice w Meksyku produkowane, które żeby nie popłynęły musieli dotrysk benzyny zastosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności