Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytaj jeszcze to

Oraz chyba najważniejsze to 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wcześniej już czytałem te posty które mi podrzuciłeś. Ale te wskazówki i porady nie wystarczyły , dlatego ponowiłem ten temat aby rozwiązać zagadnienie. Panuję nad klawiaturą , ale kapslook naprawdę się czasami zacina .

Edytowane przez Mery 11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, kolegów. Na dzień dzisiejszy zakończyłem walkę z podłączeniem wyświetlacza GID w mojej Mery. Wielodniową walkę wspomagali mi podpowiedziami i sugestiami Kolega Adam 1954, który podsyłał mi różnego rodzaju schematy, bardzo wdzięczny jestem mu za to i kolega Drahe, który podpowiadał gzie się wpiąć z kabelkami i co te kabelki robią na wyświetlaczu. 

Ja byłem tylko narzędziem, uzbrojony w op-coma chińskiego, dwie ręce, scyzoryk, lutownicę, kabelki i w piny że starej astry. Naładowany teorią i schematami przystąpiłem do montażu. 

Pracę rozpocząłem od podłączenia kabla od strony ECU. Czyli trzeba rozebrać złącze od ECU, / dolna patrząc z przodu samochodu poprawnej stronie / do pinu 47 (piny w złączu są podpisane) Kabel przeprowadziłem po wiązce, która idzie w prawo, za akut. I wchodzi w grodź, gdzie jest skrzynka z przekaźnikami i Komfortem. Odkręcamy trzy torxy i pod przekaźnikami idziemy do kabiny pod nogi kierowcy.

Jesteśmy w kabinie i już prosto do wyświetlacza. We wtyku GID wpinamy się w pin 16. Jak jesteśmy już przy Gidzie ,to wpinamy jeszcze dwa przewody .Jeden w pin 13 a drugi w pin 15 .( Jeśli ich nie ma )   Jak są to ok  nie musimy dokładać kabli , normalne Pin 13 Gida wpinamy do złącza X1 który jest w słupku przy nogach kierowcy  Złącze X1pin 6 . a pin 15 do złącza X1 pin 18 . składamy wszystko do kupy .I micha  się cieszy z wyników pracy jakę włożyliśmy . Dzięki bardzo Adamowi 1954 i Drahe wielkie :ok::brawo:

Niie pisałem że trzeba zdemontować ramiona wycieraczek plastykowe podsztnie , Lepsze dojście do grodzi i skszynki z komfortem . powodzenia w przeróbkach ,Aw mery indexs code do Gida t 27 . Na op-com china jest tylko trzeba go skopiować z innego folderu , ale to już inna bajka 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Good job :DWszystko dobre co się dobrze kończy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki kolego drahe za wsparcie techniczne :jupi:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi