Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy!!!! Czy znajdzie się ktoś na tyle życzliwy by mi powiedzieć/napisać gdzie w Nowym Opel 1,4 Corsa 5D rocznik 2018 znajduje się filtr kabinowy?

ten od klimatyzacji. I jak się do niego dostać kiedy już będę wiedziała gdzie jest?

Słyszałem już tyle wersji "fachowców" łącznie z poradami na filmach że chyba rozebrałbym już całe auto.

Mam zamiar wymienić go częściej niż raz w roku a z byle g... nie polecę do serwisu by wydać koleją stówę.

To jest ten model co na foto

opel-corsa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tutaj chyba będzie najprościej poszukać - https://opel.7zap.com/pl/car/s07/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jak już to tu https://opel.7zap.com/pl/car/x15/c/6/ Poprzedni link dotyczy Corsy D chociaż tam chyba jest identyko. Jak to zwykle bywa w Oplach, prawdopodobnie ta zaślepka filtra jest pod schowkiem pasażera. Wiadomo ASO musi zarabiać nawet na takich banalnych sprawach. Z tego co widziałem w katalogu, nie ma chyba większego znaczenia czy auto z klimą czy bez, jedynie za filtrem będzie parownik lub go brak. Jak się ma w miarę szczupłe i sprytne ręce, to można bez demontażu schowka wypiąć zaślepkę i wyjąć filtr. Z wyjmowaniem schowka więcej partolenia, bo tam ponoć wsadzili kostkę od wyłączenia poduchy. Przy takiej czynności lepiej mieć wyjęty kluczyk ze stacyjki.

Jakby co 

Mniejsza o język, obraz się liczy ;)

Edytowane przez topiq

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie i wszyscy. Dziękuję ogromnie bardzo. Ja sobie z tym poradzę. Wiem przynajmniej gdzie szukać.

Jeszcze raz dzięki. Film wyjaśnił wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja pierwszą wymianę w CD robiłem z wyjęciem schowka, ale teraz już bez . Pięć minut i gotowe..

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi