Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Vivka z 2009 roku 115 kucy .

Zauważyłem że zaczął pokapcać szczególnie przy przyspieszaniu z niskich obrotów. Ktoś z Kolegów miał taki objaw i z nim sobie poradził? Auto pali fajnie jedzie tylko to pokapcanie Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja co 5tyś. wlewam środek Liqui Moly do czyszczenia wtryskiwaczy. W tym okresie kiedy ten środek jest wlany do zbiornika samochód prawie nie kopci. Po ponownym napełnieniu baku kopcenie jest znikome. Najczęściej to się dzieje kiedy silnik nie jest jeszcze nagrzany i ostro przyspieszam.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w środę jadę do kolegi na zmiane oleju ,filtrów ,pasków i zobaczymy przepływkę i EGR przy okazji, bo filtr powietrza był czarny ale zmiana na nowy nic nie dała .Jafel powiem Ci szczerze że ciepły czy zimny pokapca tak samo ,a jeśli chodzi o takie specyfiki to nie jestem przekonany .A może żle robię tankując verve,ultimate ON?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, jaby napisał:

a jeśli chodzi o takie specyfiki to nie jestem przekonany

I moim zdaniem błąd.

Te specyfiki działają.

A lepiej jest chyba zapobiegać niż robić kosztowne naprawy.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ligui moly to jest tylko jeden rodzaj?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

podziękować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbować zawsze można. Zobaczysz jaki będzie efekt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam nic nie dolewałem jak narazie.Ale byłem u kolegi na wymianie oleju ,filtrów ,pasków no i odrazu podpioł pod kompa i wyskoczył błąd pedału gazu ,ale po konsultacji miedzy mechanikami (kolegami) okazało się że ten błąd wyskakuje dosyć często ,ponieważ coś tam się dzieje z wiązkami które dochodzą do tego pedału .Myślę nad zaślepieniem egr-u, ktoś z Kolegów dokonywał takiej operacji i podzieli się opinią jakie sa efekty????Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Efekty są dobre o ile wiem ale i tak może kopcić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

EGR- przeprowadza recyrkulacje spalin, przeważnie z kolektora wydechowego idzie rurka do EGR, którym steruje podciśnienie albo ECU, w zależności od obrotów i obciążenia EGR ponownie wtłacza spaliny do kolektora dolotowego/ssącego, przez co zapodaje to mniej tlenu i delikatnie zamula silnik. Nie działa non stop, przy tzw butowaniu auta się zamyka tak żeby było się czym odpychać, ja jak zaślepiłem EGR w Passeratti to zauważyłem, że silnik był bardziej dynamiczny i elastyczny, ale za to bardziej kopcił. Ale z tym kopceniem to też bym się tak nie trzymał bo trochę miał najechane, a poprzedni właściciel dbał jak dbał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi