Skocz do zawartości

Prośba o interpretację przepisów drogowych Szczecin, ul. Narutowicza/Głowackiego/Królowej Jadwigi


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

 Bardzo proszę Was o zdanie, bo kontrowersji wśród sąsiadów pełno. Czy będąc na wysepce już na tym skrzyżowaniu:

 

https://www.google.pl/maps/@53.4219387,14.5377999,3a,17.9y,18.32h,85.5t/data=!3m6!1e1!3m4!1sXGpA9qA2_PQHrBI4_ZHRZA!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl

 

skręcając w lewo mam pierwszeństwo nad pomarańczowym Caddy ? Zaznaczam, że on ma sygnalizację poziomą ustąp pierwszeństwa 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz. On ustępuje ewentualnie temu mercedesowi jeśli merc jechałby prosto. Ty i on jesteście na podrzędnych względem nadrzędnej, którą porusza się mercedes.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bad wydaje mi się, że nie masz racji. Owszem, gdyby nie było oznakowania poziomego to jak najbardziej, ale jest oznakowanie poziome, które nakazuje mu ustąpić pierwszeństwa. 

Podobną sytuację masz na rondzie, gdzie zmieniający pas na wysokości wjazdu na rondo ma pierwszeństwo nad osobą wjeżdżającą na rondo. Widzisz, będąc na wysepce mam linię przerywaną, do zmiany pasa ruchu, a caddy ma ustąp pierwszeństwa. Oczywiście mercedesa nie bierzemy pod uwagę, bo on bezwzględnie przejeżdża pierwszy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie poruszyłem ten temat, dlatego bo są różne interpretacje. Ostatnio była kolizja na podobnym skrzyżowaniu w innej części miasta i policja uznała winnego, kierowcę który był na miejscu Caddy, argumentując to, że nie powinno się tego traktować jak osobne skrzyżowanie, tylko jako pojazd będący na głównej drodze i caddy włączający się do ruchu

Ale za to w dniu dzisiejszym widziałem, jak strażnicy miejscy będący na miejscu caddy, pouczali gościa, że nie ma pierwszeństwa w tej sytuacji nad caddy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie tak ty jak i Caddy włączają się do ruchu.

Caddy ma ustąp ale pojazdom będącym na drodze 10.

A ty zanim na tę drogę wjedziesz też musisz puścić inne pojazdy bo przerywana linia oznacza że zmieniasz pas ruchu.

Czyli zanim ty wjedziesz na skrzyżowanie to Caddy może zrobić to wcześniej  i wtedy  ty musisz mu ustąpić bo on już wjechał na tę drogę.

Gdy ty na nią wjedziesz przed nim to Caddy będzie musiał ustąpić tobie.

 

Do tego Caddy może wjechać na prawy pas a ty wjeżdżając na DK10 możesz wjechać na lewy pas .

Więc w sumie bezkolizyjnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś powiedzmy, że Caddy chce wjechać na wysepkę, więc prawy pas i lewy pas odpuszczamy. Powiedzmy, że ja chce wjechać na prawy pas, bo mam chęć jazdy w prawo na najbliższym kolejnym skrzyżowaniu. To tak by troszkę skomplikować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, holcu napisał:

Adaś powiedzmy, że Caddy chce wjechać na wysepkę

Wtedy powinien ustąpić pierwszeństwa też tobie.

Moim zdaniem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puściłem dyskusję również na grupie facebookowej mieszkańców Szczecina - o matko matko. Chciałem uzyskać konkretną odpowiedź a ludzie podzieleni, nie wiadomo kogo się słuchać. Mnie zastanawia jeden fakt:

 

- gdyby na wysepce było oznakowanie poziomie analogiczne do tego jakie ma Caddy - problemu nie ma, sytuacja jasna, ale tam jest linia przerywana analogiczna do tego jaka jest przy zmianie pasa. A więc ja bym interpretował to w ten sam sposób jak jazda po skrzyżowaniu z ruchem okrężnym, gdzie przy wjeździe na rondo jest znak ustąp pierwszeństwa a poruszający się po rondzie zmieniają pas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć pytanie na forum policyjne oraz zapytaj w wydziale drogowym u ciebie.

Wydział gdy zobaczy że sa nieścisłości w oznakowaniu może zareaguje i pozmienia oznakowanie.

Ja kiedyś dopytywałem w wydziale drogowym w Tychach na temat pewnego skrzyżowania też źle oznakowanego i po kilku miesiącach zmienili oznakowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności