Skocz do zawartości
Swiderek

Błąd P0170 P0105 oraz dziura w kolektorze wydechowym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Mam problem z astrą G (98r)silnik 1.6 16V. Samochód nie jedzie powyżej 3.5-4 tys. Przy delikatnym operowaniem pedału gazu uda się dokręcić silnik do 4 tys na 5 biegu. Błędy jakie wyskakują to P0170 oraz P0105. Check się nie pali. Druga sprawa, po zdjęciu osłony termicznej nad kolektora zauważyłem dziurkę z której wydobywają się spaliny. Ktoś może mi powiedzieć co mogło się tam znajdować?0fab30c70121f0b821b025e70b04cefc.jpg0cde4f9bb9bf241831653935f4b79266.jpg659e4bb7b7f899e3f2b42e4d03f459f2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

No i w linku jest info o silniku X16XEL https://opel.7zap.com/pl/car/t98/g/0/96-1/ a ja widzę, że masz silnik X16SZR.

Proszę. Tajemnica wyjaśniona. https://www.proxyparts.com/car-parts-stock/information/part-number/90470095/part/exhaust-manifold/partid/1265967/ Pewnie do Vectry B.

Edytowane przez topiq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdziłem i posiadam silnik o oznaczeniu xel, nie wiem czemu program delphi akurat tak pokazał :) więc co powinno znajdować się w tym miejscu? Miejscu tej dziury

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie ten brakujący element, który wygląda na EGR czy coś w ten deseń. Poszukaj w katalogu po swoim VIN. Może ktoś zaślepił i się rozszczelniło. Nie miałem do czynienia z tym silnikiem. U mnie EGRa fabrycznie nie ma na szczęście. Widziałem, że są kolektory które w tym miejscu mają tylko nadlew. Wg VIN pokaże Ci w tym katalogu co tam powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wklepuje vin i strona się zawiesza :/
W0L0TGF48W5199370

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

http://opelvindekoder.pl

Według tego masz X16XEL

O błędach na forum jest pisane dużo.

Poczytaj trochę  forum 

Ale masz błąd od Mapsensora .

Więc sprawdź czy czasem nim nie ciągnie lewego powietrza.

Ogólnie cały dolot do sprawdzenia szczelności oraz wężyki podciśnieniowe od Mapsensora do dolotu.

No i proponowałbym się podpiąć pod inny komputer bo jeżeli ten nie umie odczytać kodu silnika to śmiem wątpić w resztę jego odczytów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie ten katalog nie wyszukuje starszych F i G po VIN ale kolektor masz zgodny z tym co w https://opel.7zap.com/pl/car/t98/g/0/96-1/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po mojemu ten osprzęt, to para z pompą powietrza wtórnego.

Czyli ekologiczne rozrzedzanie spalin hihihi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za cholerę tego ustrojstwa nie namierzyłem nigdzie w katalogach. Są kolektory o tych samych numerach z nadlewem zamiast tej dziury. Dać nowe uszczelki i nie będzie dymić. Ciepło idzie, w takie dni ze smrodkiem spalin w środku to współczuję.

To przed 2000 r. też takie ustrojstwa ekologiczne robili? Tak czy siak coś tam było gmerane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ano robili.

jak weszła seria X to zaczęli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi