Skocz do zawartości

Częstotliwosc wypalania dpf corsa d 1.3 cdti a13dtc


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie dla uzytkownikow forum i posiadaczy  corsy d  po lifcie  1.3 cdti  czyli a13dtc   dte  lub blizniaczych opli z roku powyzej 2010  z silnikiem 1.3 cdti   na sterowniku edc17c18

konkretnie  do uzytkownikow monitorujących czestotliwosc wypalania dpf,  jakie macie spostrzezenia  czestosc   jakie przebiegi robicie pomiędzy  wypaleniami ?

ja mam takie ze jest roznie  ale  wydaje mi sie ze  za czesto , ten caly algorytm to liczy i cale zapelnienie nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscią  mam szereg wnioskow i duzo obserwacji  na ten temat wiosną i zimą. Ogolnie cięzko 300 km przerzucic w cyklu mieszanym a w miescie jest duzo duzo . zimą przy ujemnych temperaturach to juz katastrofa. a jakie są wasze spostrzezenia  co  do  szybkosci zapaychania dpf  latem  a zimą 

55908393_2605279726209974_91946880634087

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz dużo racji w ocenie algorytmu i rzeczywistości... taka ciekawostka: wg  wskazań torque i opcoma mam już 100% zapełnienia od ok. 370km od poprzedniego wypalania, w międzyczasie zrobiłem traskę (panad 200km) i ok. 50km po mieście i wciąż mam 100%... ale nie panikuję, bo odkąd pilnuję każdego wypalania (ani razu nie przerwałem), to wypala mi się coraz rzadziej i nie raz już jeździłem długo na 100% (raz nawet na 101), moje dwa rekordy w cyklu mieszanym to 690km pomiędzy wypaleniami... nie wiem, czy ma to znaczenie, ale zacząłem wlewać co 3-4 tankowania płym do rzadszego wypalania LiquiMoly art. nr2650 (po ok. 150ml)...

Średnia z ostatnich 20wypaleń to 369km (przewaga cyklu miejskiego), ale od pewnego czasu co wypalenie średnia rośnie.

Gdybym porównywał czestość wypalania lato-zima, to u mnie lepiej (rzadziej) wychodzi zima, zeszłym latem zdarzały się wypalenia co ok. 200km (ponoć sprawa lepszego zimowego paliwa), choć z drugiej dopiero od jesieni mam tak dokładne narzędzie jak torque z dodatkowymi danymi DPFu, co znacznie pomaga w planowaniu i pilnowaniu wypalania. Także te lato pokaże, czy pilnowanie DPFu, dodatki do silnika również pomogą w większych dystansach pomiędzy wypaleniami w stosunku do poprzedniego roku.

I na koniec trochę statystyki mojej "biedrony" odnośnie wypalania.

2kolumna: stan licznika, 3kolumna: dystans pomiędzy wypaleniami, 4kolumna: cykl jeżdżenia, 5kolumna: % zapełniania w chwili rozpoczęcia i zakończenia wypalania, na końcu uwagi.

206834494_6422019-05-0520_07.png.f34ab5aa67cf0daa4307fa0a9a58ebb8.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności