Skocz do zawartości
KrisV8

Ciśnienie na powrocie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam problem z silnikiem 2.0  2009r.  Otóż strzelił mi przewód powrotu miedzy 4 i 3 wtryskiem. Założyłem nową listwę i okazuje się że przecieka między wężykami a tymi plastikami co się na wtryski wsuwa więc założyłem starą listwę z tym że wymieniłem pekniety przewód na wężyk gumowy zbrojony. Okazuje się że w układzie jest jakieś ciśnienie bo mało ten wężyk nie strzeli po chwili od zapalenia. Rozpinałem powrót na tym zaworku i z wtrysków leci luźno paliwo, rozpięte było też dalej za trójnikiem więc z pompy raczej też ciśnienia dużego nie ma. Pchałem powietrze do baku i przechodziło, wyglądało ok. 

Nie mam bladego pojęcia skąd takie ciśnienie że gumowy wąż rozsadza a oryginalny plastikowy przepuszcza na łączeniu.  Wie ktoś gdzie szukać przyczyny?   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zazwyczaj listwa puszcza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I zapewne listwa jest przyczyną, więc koniecznie to sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale chodzi o to że rozwala tą listwę raz za razem... śmieszne jest to że odpiąłem ten zaworek co jest przy niej i jest ok. nowa listwa też nie może przez zaworek przebic . wydaje mi się ze jest zbyt duże ciśnienie miedzy 4 i 3 wtryskiem bo tam rozwala wężyki. miałem 2 wtryski wymieniane i nie było nic przypisywane później komputerowo, czy to może być przez to ? po wymianie wtryskow zrobiłem z 2tyś km i nic się nie dzialo takiego 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zazwyczaj albo regulator sie blokuje albo czujnik na listwie zaniza cisnienie, zeby nie uszkodzilo czegos z cr cisnienie upuszczane jest zaworem przelewowy z tym ze na wtrysku przelewy se radza a na listwie konkretne cisnienie zniszczy sprezyne i sie zaczyna, slabo pali, niema sily i cisnienie na powrocie

jaki masz odczyt cisnienia paliwa na zimnym silniku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie mam pojęcia jakie mam ciśnienie. samochod stoi w Szwecji i jestem uziemiony . znajomy mowil ze to wina wtryskow, zebym wymienil. samochod odpala bez najmniejszego problemu, pracuje równo, z tym ze ciśnienie rozsadza wężyki miedzy pierwszym a drugim od prawej strony. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no coz, idz na zywiol i sciagnij przelewy z wtryskow, zobacz skad strzeli cisnienie bo inaczej sie nie dowiesz, cisnienie jakie tam powinno panowac to max 2 bary a zazwyczaj ponizej 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi