Skocz do zawartości

Czasami nie odbija pedał sprzęgła Vectra C Z19DT skrzynia F40


Gość klonek

Rekomendowane odpowiedzi

Dopadł mnie problem z nie odbijaniem pedału sprzęgła. Wymieniona sprężyna ta przy pedale, stara miała ściśnietę zwoje praktycznie nie pracowała. Nie pomogło. 

Wymieniona pompka sprzęgła na nową TRW, układ odpowietrzony w taki sposób:  po zamontowaniu nowej pompki szwagier pompowal pedałem sprzęgla i ze zbiorniczka pobierało płyn na bieżąco uzupełniany jak zaczął lecieć przez odpowietrznik to go zakręciłem. Powtórzyliśmy to kilka razy, pompowanie trzy razy wciśnięcie pedału i odkręcenie odpowietrznika zleciało trochę płynu bez powietrza, pedał zostawał w podłodze podciagniecie ręką i tak kilka razy. 

Biegi wchodzą płynnie nie zgrzyta nie blokuje. Płynu nie ubywa cały układ na wszystkich łączeniach przewodów suchy, na łączęniu skrzyni z silnikiem też sucho. 

A pomimo tego pedał potrafi nie odbić. 

Nie dzieje się to też za każdym wciśnięcie pedału a raz na kilka czasem kilkanaście wciśnięć sprzęgła.

Chodzi mi po głowie myśl że jest ciągle zapowietrzone może coś robię źle 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też męczyłem się z odpowietrzaniem po wymianie kpl. sprzęgła wraz z wysprzęglikiem. I jeśli dałem uciec za bardzo przy odpowietrzaniu to pedał wpadał w podłogę, trzeba było to robić bardzo delikatnie z wyczuciem, oczywiście wcześniej zalałem płyn do wysprzęglika żeby nie męczyć się za długo, pompowała mi druga osoba tak z 10-15 razy przytrzymywała w podłodzę, dopiero odkręcałem, poleciało kilka małych bąbelków, zakręciłem i osoba w aucie puściła, i po chwili znowu to samo aż do czystego klarownego płynu. Do wężyka przezroczystego wleciało max 2cm-3cm płynu, i aż tak do skutku. Możesz mieć też uszkodzony już wysprzęglik, ale wtedy przy wpadnięciu w podłogę auto nie pojechałoby na żadnym biegu. Załóż przezroczystą rurkę/przewód na odpowietrznik bo tak na oko nie stwierdzisz czy masz powietrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności