Skocz do zawartości

Szarpanie oraz gaśnięcie na luzie 3.0 B+G


Gość Michałomega

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michałomega

Cześć,

tak jak w tytule, na początek dodam że jestem dość zielony z mechaniki i jedyne co sam naprawiłem to VW Golf 2 . Mam Omege 2001, 3.0 B+G, podczas jazdy auto często nie chce wejść na obroty nawet kiedy gaz jest wciśnięty w podłogę, po prostu zatrzymują się na pewnym poziomie np. 2000 rpm i przez 2-3 sekundy nie chcą się podnieść, zdarza się to na każdym biegu i prędkości obrotowej, oraz czasami gdy dodam  gazu z gdy auto jest na ok 1500-1800 rpm całe auto wibruje ( obroty rosną normalnie)  i ustaje to też po 2-3 sekundach kiedy już wejdzie na obroty  3-4 tyś. Auto sporadycznie szarpnie podczas jazdy tak jakby coś odcinało na ułamek sekundy dopływ paliwa lub ciągnął lewe powietrze. Czasami również gaśnie gdy stoi na światłach lub gdy podjeżdżam do miejsca parkingowego ( na luzie i na 2 biegu). Kolejna usterka jest zapacająca się kontrolka ABS zaraz po ruszeniu, która mi nie przeszkadza (pojawiła się po wymianie UPG we wrześniu ubiegłego roku) ale może ma jakieś powiązanie z tym wszystkim. Czasami faluje na wolnych obrotach. Może ktoś z was ma na tyle wiedzy lub umiejętności żeby to naprawić lub zna jakiegoś magika od Omeg ( jestem ze Ślaska). Mechanik twierdził ze to kwestia podciśnienia ale ponoć je sprawdził i wszystkie wężyki są szczelne. Podejrzewałem że może to być zbyt słaba kompresja na cylindrach lub wina gazu jednak wszystkie maja bardzo podobna kompresje (13.5-13.8), gazownik wyregulował instalacje i oraz wymienił filtry (wymieniam co 10 tyś) i problem nie znikł. W ostatnim czasie wymieniłem czujnik położenia wału, chłodnice, uszczelkę pod zaworami, świece, akumulator, poduszki pod silnikiem. Moim zdaniem auto ma troche z niskie obroty bo ok 850-950 na biegu jałowym. Bedę bardzo wdzięczny za każdą pomoc, jeżdżę tym autem od 3 lat i zrobiłem nim ponad 50 tyś km i nie wyobrażam sobie żeby je wymieniać. Pozdrawiam i liczę na wasza pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Michałomega napisał:

jedyne co sam naprawiłem to VW Golf 2

 

 

Ale teraz dopisz co naprawiałeś.

 

Jesteś ze śląska to zadzwoń do Arkosa.

Tyle ode mnie dla zielonego z motoryzacji.

Tylko dla tego abyś nie zepsuł swojej Omegi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Michałomega

W golfiku to same pierdoły typu świece, palec, kopułka czy uszczelka pod zaworami ale tam to byłą bułka z masłem bo miejsca w cholere pod maska było, podaj mi proszę jakikolwiek namiar na ten warsztat bo googlach pokazuje mi się coś w Kato na ulicy jankiego 52 ale nie wiem czy to o nich chodzi :)Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności